Plaster na zdrowie

20.06.2018

Ambasadorami kinezjotapingu powinni być sportowcy. Tenisiści, siatkarze, koszykarze, lekkoatleci - gwiazdy sportu z pierwszych stron gazet poobklejane są plastrami niczym staruszkowie uprawiający samoleczenie. Inne są to jednak plastry i inne funkcje spełniają.

Nie jest problemem przyczepić sobie kawałek plastra, ważne jest żeby wiedzieć w jaki sposób to uczynić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Powiedzmy szczerze, hołdowanie zasadzie “sam to zrobię” w tym przypadku jest całkowicie chybione. Trzeba bowiem nie tylko wiedzieć jakie jest podłoże dolegliwości bólowych, ale także posiąść wiedzę o optymalnym rozmieszczeniu, kształcie i rodzaju plastrów. Tylko w takim przypadku unikniemy rozczarowań, bo kinezjotaping “miał działać”, a nie “działa”.

No właśnie w jaki sposób sztuka przylepiania plastrów leczniczych ma pomóc? Chodzi o zwiększenie przestrzeni pomiędzy napietą skórą a powięzią (błona zbudowana z tkanki łącznej włóknistej zbitej, której zadaniem jest zewnętrzna osłona poszczególnych mięśni i grup mięśniowych). W efekcie poprawia się krążenie krwi. Dzięki temu ilość i prędkość przepływającej limfy wzrasta - układ limfatyczny działa sprawniej. 
Należy pamiętać także o trafnym napięciu, które ma wyzwolić taśma. Powinno być ono inne dla korekcji powięzi, inne dla korekcji więzadeł. Niezbędną wiedzę na ten temat nie można uzyskać studiując internet. W tym przypadku niezbędne są specjalistyczne szkolenia.

Kinezjotaping  to dziecko Japończyka  dr. Kenzo Kase, który od kilkudziesięciu lat ulepsza swoje dzieło. Japończyk przekonuje, iż plastry są idealne na redukcję dotkliwych bólów w dolnej partii pleców, a także na poprawę ruchomości stawu barkowego. Kinesiotaping może zmniejszać ostry ból pooperacyjny. Działa na tyle efektywnie, że niekiedy nie trzeba stosować żadnych leków przeciwbólowych. Wielu sportowców używa taśmy w pooperacyjnej rehabilitacji.

Oczywiście - jak to przy medycznych metodach bywa, o których wielu tylko słyszało lub - co najwyżej - czytało, kinezjotaping wyzwala także sceptyczne oceny. Głównie jednak pochodzą one od tych, którzy we własne ręce (w przenośni i w rzeczywistości) wzięli testowanie plastrów leczniczych. Taka wiara w samoistne umiejętności nie przynosi niestety wiarygodnego rezultatu terapeutycznego.

Należy zatem pamiętać, że wiedzy o przyklejaniu plastrów leczniczych nie można przyswoić korzystając z samouczka. Jedynie grutownie wyszkoleni terapauci są w stanie posługiwac się taśmami w sposób nie budzący wątpliwości. W Warsaw Medical Center należy do nich mgr Dorota Ślebioda.

Masz problem? Skonsultujemy, doradzimy, pomożemy.

Zapisy, informacje: od pon. do piąt. od 8.00 do 20.00 tel. 608 006 106, 608 006 108, recepcja@wmcenter.pl

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę