Mniejsze wargi sromowe są bardziej atrakcyjne, ale

26.06.2018

Tak przynajmniej uważa większość mężczyzn ankietowanych w ramach projektu badawczego sygnowanego przez TriHealth/Good Samaritan Hospital (Cincinnati USA). Zaalarmowane tym wynikiem kobiety nie powinny jednak odczuwać dyskomfortu poznawczego, a to z kilku powodów.

Po pierwsze 36 proc. ankietowanych mężczyzn stwierdziło, że nie ma żadnych preferencji jeśli chodzi o kształt i wielkość warg sromowych.

Po drugie, jakkolwiek dla 51 proc. pytanych widok warg sromowych ma wpływ na ich pożądanie, skutkujące aktywnością seksualną, to 60 proc. ankietowanych zdecydowanie twierdzi, iż szczegóły anatomiczne warg sromowych nie mają najmniejszego wpływu na poziom odczuwanej przez nich satysfakcji ze stosunku płciowego.

Po trzecie, o plastyce warg sromowych cokolwiek wiedziało tylko 42 proc. pytanych mężczyzn.

Po czwarte 75 proc. respondentów stwierdziło, że nawet jeśliby taka możliwość istniała, to nie nakłaniałoby swoich partnerek do poddania się zabiegowi plastycznemu.

Jest jednak z pewnością dość znacząca grupa, zarówno mężczyzn jak i kobiet, dla których problemy wynikające z określonego kształtu i wielkości warg sromowych nie dadzą się zamknąć w kilku zdawkowych pytaniach i odpowiedziach.

Problemy, nawet te ograniczające się jedynie do aspektów natury estetycznej, mogą być poważną przeszkodą w tworzeniu harmonijnego związku. W tym względzie pomocna może być współczesna medycyna, którą reprezentują, współpracujący na co dzień z Warsaw Medical Center, specjaliści.

***

Uwaga: zasygnalizowana analiza TriHealth/Good Samaritan Hospital powstała na podstawie 1847 odpowiedzi ankietowych otrzymanych drogą mailową od mężczyzn: w 68 proc. żonatych, w 97 proc. posiadających wyższe wykształcenie, w 95 proc. aktywnie uprawiających seks z kobietami i w 86 proc. oceniających swoją aktywność seksualną za zadowalającą.

Dane opracowała dr Donna Mazloomdoost z Gynecologic Health and Disease Branch of the National Institute of Child Health and Human Development (USA).

Masz problem? Skonsultujemy, doradzimy, pomożemy.

Zapisy, informacje: od pon. do piąt. od 8.00 do 20.00 tel. 608 006 106, 608 006 108, recepcja@wmcenter.pl

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę