Wątroba leczona onkologicznie

26.08.2018
Na ratunek wątrobie /foto: pixabay

Naukowcy z University of Edinburgh oraz Institute CRUK Beatson w Glasgow ujawnili, że prowadzą zaawansowane badania nad wykorzystaniem leków przeciwnowotworowych w regeneracji poważnie uszkodzonej wątroby.

Problem jest poważnej natury, bo rozwój choroby zwanej ostrą niewydolnością wątroby postępuje tak dynamicznie, że przeszczep wątroby staje się w zasadzie jedyną drogą ratunku.

Ostra niewydolność wątroby to szybkie pogorszenie funkcjonowania tego narządu u chorych bez marskości, prowadzące zaledwie w ciągu pół roku od początkowych objawów do pojawienia się osoczowych zaburzeń krzepnięcia oraz poważnych zmian funkcjonowania centralnego układu nerwowego na skutek destrukcyjnego działania toksyn generowanych np. przez niektóre leki.

Wątroba jest strategicznym ogniwem organizmu, gdyż wspomaga pracę niemal każdego narządu, usuwając toksyny, ale także wytwarzając i przechowując białka oraz magazynując energię, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania człowieka.

W badaniu szkockich naukowców, opublikowanym w Science Translational Medicine, zwrócono uwagę na fakt, że uszkodzenie wątroby wywołuje szybki proces starzenia się.

Stosując pewną klasę leków (aplikowanych w terapiach przeciwnowotworowych, w celu zablokowania rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych) zespół naukowców zaobserwował (na razie na myszach), że zdegenerowana wątroba jest w stanie zregenerować się po leczeniu onkologicznym, zapobiegając śmierci z powodu uszkodzenia wątroby.

- Mamy przekonanie, że wskazywaną przez nas terapię farmakologiczną, można by zastosować w przypadku pacjentów z ostrą niewydolnością wątroby. To na razie tylko nadzieja dla pacjentów w poważnym uszkodzeniu wątroby - powiedział dr Tom Bird z University of Edinburgh, który dodał jednocześnie, że potrzebne są dalsze badania nad tą formą farmakoterapii, aby wydobyć potencjał nowych leków w leczeniu pacjentów z niewydolnością wątroby.

***

Każdy kto ma problemy z wątrobą, a dotychczas nie uzyskał satysfakcjonującej, skutecznej pomocy medycznej - ma szansę ten stan zmienić.

Zapisy na konsultacje: od pon. do piąt. od 8.00 do 20.00 tel. 608 006 106, 608 006 108, recepcja@wmcenter.pl

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę