Upały? Uważaj jak śpisz

30.07.2018

W upalne letnie dni często ratujemy się wentylatorami, ale należy uważać, aby w ten sposób nie zaszkodzić zdrowiu.

Nikt nie chce pocić się w trakcie upałów, próbujemy przeciwdziałać problemom, wynikających z wysokich temperatur, poprzez włączanie wentylatorów, które często pracują także w nocy.

- Nie ma nic złego w cyrkulacji powietrza - zapewnia pulmonolog Len Horovitz, z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku. Pamiętajmy jednak o tym, że wszystko, co powoduje szybki ruch powietrza, w tym wentylator, może doprowadzić do wyparowania wilgoci z jamy ustnej i dróg nosowych, wysuszając je - przestrzega Len Horovitz.

Za sprawą wentylatorów w pomieszczeniu intensywnie zaczynają krążyć cząsteczki kurzu, alergeny - to wzmaga reakcje uczuleniowe organizmu.

Ten kto śpi z włączonym wentylatorem powinien usytuować go w bezpiecznej odległości od łóżka. Co to oznacza? Nie możemy odczuwać intensywnego podmuchu powietrza. Warto pamiętać także o nawadnianiu zatok z użyciem soli fizjologicznej. Taka profilaktyka z pewnością pomoże w skutecznym przeciwdziałaniu suchym drogom oddechowym.

Zimne powietrze może także powodować skurcze mięśni, a zatem długotrwałe działanie chłodnego powietrza w nocy - bywa, że prowadzi do tzw. sztywności karku z rana.

Takie same problemy wynikają ze spania z włączoną klimatyzacją. Problemy mogą być bardzo poważne, gdy system wentylacyjny nie jest należycie czyszczony

Przy tej okazji często przywołuje się tzw. chorobę legionistów. Zapadło na nią większość uczestników zjazdu weteranów II wojny światowej, a dokładniej organizacji kombatantów o nazwie „American Legion”, który odbył się w jednym z hoteli w Pensylwanii w 1976 r.

W ciągu kilku dni zachorowało ponad 200 seniorów, a 34 osoby zmarły w wyniku ostrego zapalenia płuc. Okazało się, że przyczyną choroby były bakterie znajdujące się w systemie klimatyzacji. W celu upamiętnienia ofiar bakteria otrzymała nazwę Legionella pneumophila, a schorzenie zaczęto nazywać chorobą legionistów.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę