Koronawirus umiejętnie przyczajony

16.04.2020
Wykrywanie koronawirusa foto: pixabay

Istotną kwestią związana z opanowaniem skali pandemii koronawirusa jest wykonywanie możliwie największej liczby testów. W przeciwnym przypadku nikt nie będzie wiedział dokładnie ile osób miało styczność z wirusem, jaki procent ludzi ma łagodne objawy, a jaki odsetek nie manifestuje żadnych niepokojących symptomów mogących świadczyć o COVID-19.

Zasadniczo – co do zasady - testuje się tylko osoby z objawami na tyle ciężkimi, że szukają one pomocy medycznej, a to tylko niewielki odsetek zainfekowanych.

Naukowcy z Columbia University Medical Center i nowojorskiego szpitala prezbiteriańskiego przekazali w tej kwestii kilka interesujących obserwacji, które publikuje „ The New England Journal of Medicine”.

Po poddaniu testom w kierunku COVID-19 grupy kobiet hospitalizowanych na czas porodu (niezależnie od tego, czy miały, czy nie miały objawów wskazujących na zakażenie) okazało się, że wiele ciężarnych przechodziło infekcję bezobjawowo.

Analizowano matki, które urodziły pomiędzy 22 marca a 4 kwietnia 2020 r. Cztery z tych kobiet (mniej niż 2 proc. badanych) miały gorączkę lub inne objawy COVID-19. U całej czwórki zarejestrowano wynik dodatni na obecność wirusa.

Okazało się, że spośród 215 przebadanych matek – u 29 (oprócz opisanej wcześniej czwórki) zdiagnozowano obecność wirusa, przy czym żadna z tej grupy nie miała niepokojących objawów.

U jednej kobiety, u której test wypadł ujemny, dopiero po porodzie wystąpiła gorączka. U niej kolejny test, przeprowadzony trzy dni po wstępnej analizie, okazał się pozytywny.

U kolejnych trzech z początkowo „bezobjawowych” kobiet przed wypisaniem ze szpitala pojawiła się gorączka.

Badanie nie obejmowało stanu zdrowia matek po wypisaniu ze szpitala. Możliwe, że u części z nich po tygodniu lub dwóch rozwinęły się objawy COVID-19.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę