COVID-19 mikrofala i inne sugestie

20.03.2020
COVID-19 mity i plotki

Gąbki nasączone roztworem zawierającym: bakterie kałowe, wirusy, pierwotniaki i zarodniki bakteryjne, w tym zarodniki Bacillus cereus - znane z tego, że bardzo trudno je unicestwić ciepłem, chemikaliami, a nawet promieniowaniem - włożono do mikrofalówki. Wyniki były zaskakujące.
Badania prowadził Gabriel Bitton, profesor inżynierii środowiska na University of Florida. Poinformował on, że nastawienie mikrofali na pełną moc przez dwie minuty zabija lub dezaktywuje 99 proc. patogenów. Po czterech minutach ginęły także B. cereus.

- Często umieszczamy gąbki i płuczki w zmywarce, ale jeśli naprawdę chcemy je odkazić, a nie tylko oczyścić – powinno się je włożyć do kuchenki mikrofalowej – dodał Gabriel Bitton.

Badanie zostało ogłoszone w grudniowym wydaniu Journal of Environmental Health z ... 2007 r.

Nie dajemy tej informacji, aby epatować, trudnymi do zweryfikowania, doniesieniami - co ważne - publikowanymi na długo przed epidemią koronawirusa. Trudno oceniać kontrowersyjne niekiedy tezy. Nie chcemy stwarzać złudnego przekonania o bezpieczeństwie, bo to może doprowadzić do zwiększenia zagrożeń np. wskutek stosowania rozwiązań, które w obecnej sytuacji są nieuprawnione.

W zasadzie chcemy zwrócić uwagę na inicjatywę PAP. Jest to projekt #FakeHunter: wezwanie do walki z dezinformacją o SARS-CoV-2.

- Polska Agencja Prasowa (PAP) wspólnie z GovTech Polska uruchamia społeczny projekt weryfikacji treści, dotyczących wirusa SARS-CoV-2, publikowanych w internecie;

- Szukamy liderów opinii, osób zaangażowanych społecznie, które zostaną wyposażone w wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji nt. koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami;

- Każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź.

#FakeHunter to odważny i odpowiedzialny społecznie projekt, w którym uczestniczyć może każdy, komu zależy na dystrybucji wiarygodnych informacji w przestrzeni publicznej. W czasie zagrożenia epidemicznego największym wyzwaniem jest weryfikacja zasobów internetowych i demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2.

Obok oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych instytucji państwowych w przestrzeni internetowej pojawiają się bowiem fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród Polaków.

Możliwość zgłaszania treści przez internautów zostanie udostępniona po zrekrutowaniu i właściwym przygotowaniu liderów opinii.

W obecnej sytuacji wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Portale internetowe i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Dlatego Polska Agencja Prasowa wspólnie z GovTech Polska poszukują osób, które dołączą do projektu #FakeHunter i pomogą zwalczać dezinformacje dotyczące epidemii.

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

Grafika do pobrania: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/155972,,projekt-fakehunter-wezwanie-do-walki-z-dezinformacja-o-sars-cov-2

Źródło informacji: PAP

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę