Dr Google na tropie chorób

03.09.2018
Pytania do dr. Google

Lekarze drżą przed pacjentami, którzy wiedzą lepiej, a wiedzę swoją zdobyli na Ogólnoświatowym Uniwersytecie Medycznym Google. Nie sposób jednak nikomu zabronić  przejścia przez spontaniczne konsylium z myszką w dłoni. Analitycy przeanalizowali czego internauci poszukują, gdy mają problem ze zdrowiem.

Polaków co prawda pod tym względem nie zdiagnozowano, ale Amerykanów już tak. Ranking zapytań może budzić wśród dużej części Polaków zdziwienie

Najczęściej wyszukiwanym stanem chorobowym, zgodnie z wynikami w 6 stanach USA, było ADHD. Są to: Indiana, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, Północna Karolina, Teksas

W drugiej kolejności wyszukiwano frazy: kiła i HIV/AIDS.

Podajemy przykładowe wyniki w niektórych stanach USA.

Kalifornia: kiła
Choroby przenoszone drogą płciową, w tym rzeżączka i kiła, wzrastają od trzech lat w Kalifornii, osiągając rekordowy poziom w 2017 r. Wzrost liczby chorób przenoszonych drogą płciową jest częścią ogólnokrajowego trendu, który zdaniem ekspertów jest częściowo związany z mniejszą liczbą osób używających prezerwatyw i mających więcej partnerów ze względu na aplikacje randkowe.

Dystrykt Kolumbia HIV/AIDS
Washington DC ma najwyższy wskaźnik HIV/AIDS w kraju, ale odsetek nowych zakażeń zmniejsza się w ostatnich latach. Ok. 13 tys. osób, czyli 1,9 proc. populacji miasta, żyje z HIV/AIDS, co jest już uważane za epidemię.

Zaskakujący raport z 2009 r. pokazał, że 3 proc. mieszkańców miasta żyło z HIV/AIDS, co było wynikiem wyższym niż w Afryce Zachodniej.

Floryda: HIV/AIDS
W 2016 r. Miami miało najwyższy wskaźnik infekcji na głowę mieszkańca w Stanach Zjednoczonych. 47 na 100 tys. osób zostało zdiagnozowanych z HIV/AIDS (dane Centers for Disease Control and Prevention)..

Jednym z problemów jest to, że zakażenia wirusem HIV przekształcają się w AIDS, ponieważ wiele osób przestaje przyjmować leki przeciwretrowirusowe.

Georgia: syfilis
To drugi rok z rzędu, gdy syfilis był na czele listy poszukiwań w tym stanie. W 2017 r. CDC opublikowało mapę chorób przenoszonych drogą płciową z podziałem na stany. Georgia zajęła czwarte miejsce w kraju pod względem zgłoszonych przypadków kiły po: Luizjanie, Nevadzie i Kalifornii.

Kolorado: syfilis
Podczas gdy Kolorado jest numerem 26 w USA pod względem wskaźników kiły, wskaźnik kiły pierwotnej i wtórnej wzrósł z 2,6 na 100 tys. obywateli do 4,6 w 2015 r.

Alaska: zakażenia dróg moczowych
Japońscy badacze w 2013 r. odkryli, że mroźna pogoda może zaostrzyć dolegliwości dolnych dróg moczowych, takich jak nagłe oddawanie moczu i nokturia.

Arizona: Hashimoto
Przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy w Stanach Zjednoczonych.

Arkansas: endometrioza
Stan chorobowy występuje, gdy wyściółka macicy rośnie na zewnątrz macicy i może powodować objawy, takie jak bolesne miesiączki, ból podczas seksu i ból dolnej części pleców i miednicy. Dotyczy ok. 11 proc. Amerykanek.

Według specjalistów z  University of Arkansas for Medical Sciences, prawie 40 proc. kobiet, które mają trudności w zajściu w ciążę, ma endometriozę.

Delaware: nadciśnienie
Wysokie ciśnienie krwi, znane również jako nadciśnienie tętnicze, dotyka ok. 33 proc. Amerykanów. Delaware zajmuje 23 miejsce w kraju pod względem wysokiego ciśnienia krwi. Ok. 30,7 proc. osób w Delaware ma wysokie ciśnienie krwi.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę