Migotanie przedsionków na zegarku

02.11.2018
Zegarek oceni stan organizmu? foto: pixabay

Naukowcy ze Stanford University, we współpracy z Apple, przeprowadzili badanie Apple Heart Study, aby ustalić czy aplikacja mobilna, wykorzystująca czujnik optyczny w zegarku Apple Watch do analizy częstości tętna, może identyfikować migotanie przedsionków.

Stan, który charakteryzuje się nieregularnym biciem serca, często pozostaje ukryty, ponieważ wiele osób nie odczuwa objawów. Tymczasem migotanie przedsionków zwiększa ryzyko udaru i niewydolności serca.

Zespół naukowców ze Stanford University jest prowadzony przez kardiologów prof. Mintu Turakhia i prof. Marco Pereza.

- Mamy nadzieję, że to badanie pomoże nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób nowoczesne technologie nadają się do precyzyjnego informowania o zdrowiu. Nowe narzędzia, które mają potencjał przewidywania, zapobiegania i zarządzania chorobami, są w naszym zasięgu - powiedział prof. Lloyd Minor ze Stanford University School of Medicine,

Aplikacja wykorzystuje dane z czujnika optycznego, dostępnego w Apple Watch Series 1 (i kolejnych) w celu analizy tętna, aby zidentyfikować nieregularne rytmy serca sugerujące migotanie przedsionków.

- Zaletą aplikacji, wykorzystującej czujnik optyczny, jest możliwość wielokrotnego sprawdzania nieregularnego tętna w ciągu dnia (w tle), bez konieczności aktywnego angażowania użytkownika - powiedział prof. Marco Perez ze Stanford University Medical Center.

- Mamy teraz dostęp do wysokiej jakości czujników, które mogą mierzyć i wykrywać zmiany w naszych ciałach w całkowicie nowy i wnikliwy sposób, bez konieczności udania się do lekarza, ale musimy je rygorystycznie oceniać – zapewnił prof. Mintu Turakhia.

Dane z badań zostały wykorzystane przez firmę Apple jako część składanego przez nią wniosku do FDA o uznanie aplikacji, która analizuje informacje dotyczące tętna.

- Jesteśmy zainspirowani przytłaczającą odpowiedzią na badanie Apple Heart Study - powiedział Sumbul Desai wiceprezes Apple. - Dzięki połączeniu wiedzy specjalistów z Apple Watch i Stanford Medicine oraz tysięcy ochotników uczestniczymy w jednym z największych i najbardziej nowatorskich badań migotania przedsionków - dodał.

Badanie Apple Heart Study jest finansowane przez Apple Inc.

Projekt ten opisany został 1 listopada 2018 r. w American Heart Journal. Badanie weszło w końcową fazę gromadzenia danych i zostanie ukończone na początku 2019 r.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę