Szansa dla chorych na nowotwory tarczycy

15.08.2018
Nowotwór tarczycy - lepsze leczenie /foto: pixabay

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na listę produktów leczniczych objętych refundacją trafią inhibitory kinazy tyrozynowej ordynowane w terapii raka tarczycy – wynika z informacji płynących z Ministerstwa Zdrowia.

To szansa dla dużej części spośród 3 tys. osób, które co roku zapadają na nowotwory tarczycy. Na szczęście w 9 na 10 przypadków u chorych rozwija się nowotwór brodawkowaty oraz pęcherzykowy. Dla nich rokowania dotyczące wyleczenia są w 90 proc. pomyślne. Istnieją jednak odmiany raka (rdzeniasty i anaplastyczny), które zdecydowanie gorzej reagują na standardową terapię.

W tych przypadkach nauka także dała nadzieję chorym, chodzi o terapię celowaną z udziałem inhibitora kinazy tyrozynowej (TKI). Stosowanie tej formy leczenia pozwala na utrzymanie pacjenta w dobrej kondycji nawet przez 10 lat.

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie inhibitorów kinazy tyrozynowej na listę środków refundowanych w przypadku stosowania ich w terapii raka tarczycy. Konkretnie chodzi o lek Cometriq (kabozantynib) w ramach programu lekowego "Leczenie raka rdzeniastego tarczycy kabozantynibem", a także o specyfik Caprelsa (wandetanib) w ramach programu lekowego "Leczenie agresywnego i objawowego, nieoperacyjnego, miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka rdzeniastego tarczycy z zastosowaniem wandetanibu”.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę