Gigi Hadid modelka z chorobą Hashimoto

19.07.2018
Modelka z Hashimoto foto: pixabay

Topowa modelka Gigi Hadid mówi, że wahania jej wagi w ciągu ostatnich kilku lat wynikają z choroby Hashimoto.

22-letnia modelka, otwarcie mówiła o chorobie Hashimoto od 2016 r. To właśnie ta przypadłość spowodowała problemy z nadwagą, co dla modelki jest dużym problemem. Czy takie publiczne wyznania mają głębszy sens niż hołdowanie zasadzie, że o osobach z pierwszych stron gazet powinno się jak najczęściej mówić?

Okazuje się, że tak. Zaraz po oświadczeniu Gigi Hadid liczba wyszukiwań w przeglądarce Google frazy Hashimoto wzrosła wielokrotnie. W ten sposób tysiące Amerykanek dowiedziało się czegoś o chorobie czego wcześniej nie wiedziały. Być może takie zdarzenie pomogło wielu chorym osobom zrozumiec w jaki sposób Hashimoto może się manifestować.

Hashimoto dotyka 14 milionów ludzi w USA, pomimo jej powszechności eksperci nadal nie są pewni co powoduje chorobę. Jest to stan, w którym układ odpornościowy wytwarza przeciwciała, uszkadzające m.in. gruczoł tarczowy (glandula thyroidea), a ten pełni niezwykle ważne funkcje w organizmie, bo stymuluje hormony odpowiedzialne za: tempo metabolizmu, kontrolę mięśni, pracę serca i funkcje trawienne. Taka sytuacja prowadzi do do zwiększenia masy ciała, osłabienia mięśni i opuchnięcia twarzy.

Choroba może również prowadzić do: nadwrażliwości na zimno, utraty włosów, zmęczenia i obrzęku w przedniej części gardła.

- Kiedy zaczynałam przygodę z modelingiem w wieku 17 lat, nie zdiagnozowano u mnie jeszcze choroby Hashimoto - napisała na Twitterze Gigi Hadid. - Ci z was, którzy nazywali mnie zbyt „dużą” do przemysłu modowego - tak jak ja - nie wiedzieli co jest tego przyczyną - wyjaśniała. - Objawy są tak nieswoiste, że trudno, przynajmniej w początkowym okresie choroby, o właściwą diagnozę - tłumaczy Gigi Hadid i cieszy się, że za jej sprawą być może wiele osób rozpocznie skuteczną terapię.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę