Losowanie życia na cenzurowanym

17.01.2020
Drogie leki z loterii foto pixabay

Jeden z gigantów farmaceutycznych planuje rozdawać drogie leki za darmo w systemie loterii. Podniosły się głosy krytyki, że losowanie szczęśliwców nie jest najlepszym sposobem na czynienie dobra.

Takim „losowanym” lekiem jest specyfik na rdzeniowy zanik mięśni (rzadkie zaburzenie genetyczne, które prowadzi do utraty kontroli nad mięśniami przez dzieci). Cena - bagatela 2,1 mln dol.

System loterii - zwany programem zarządzania dostępem - ma być uruchamiany co dwa tygodnie i dotyczyć zdiagnozowanych dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Chodzi o obywateli państw, w których tego typu terapia nie jest w żaden sposób refundowana. Ci, którzy nie zostaną wybrani - pozostaną w programie do - być może - szczęśliwego końca.

Brytyjskie organizacje pacjenckie wyrażają zaniepokojenie „losowaniem życia”. - Nie jesteśmy przekonani, że loteria zdrowotna jest właściwym sposobem zaspokojenia potrzeb medycznych w tak ciężkiej chorobie - uważają rodzice chorych dzieci.

Jeszcze jeden lek na rdzeniowy zanik mięśni (oprócz losowanego) jest zatwierdzony w USA. Ten drugi z nich wymaga powtarzania dawek. Kuracja w pierwszym roku kosztuje 750 tys. USD w następnych po 375 tys. rocznie.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę