Poszukiwani zabójcy lekoopornych patogenów

02.04.2019
Szukanie antidotum na lekooporność foto pixabay

Według Centers for Disease Control and Prevention (USA) każdego roku w Stanach Zjednoczonych 2 mln osób zmaga się z lekoopornymi patogenami. Co najmniej 23 tys. chorych umiera. Naukowcy pilnie zajmują się znalezieniem dróg wyjścia z impasu.

Badacze szukają wsparcia w najodleglejszych zakątkach naszej planety, mając nadzieję na znalezienie nowych i niezwykłych organizmów, które mogą pomóc pokonać śmiertelnego wroga.

W tych staraniach naukowcy znaleźli niedawno nowy gatunek bakterii w próbce gleby pochodzącej z Irlandii Północnej. Według Paula Dysona, jednego ze współuczestników tego projektu, nowo odkryta bakteria jest skuteczna przeciwko czterem patogenom, które - jak dotychczas - są lekooporne.

Inny zespół uczonych prowadził badania w mrocznych podziemiach kanadyjskich jaskiń, aby zbadać znajdujące się tam biofilmy pod kątem ich potencjalnego zastosowania przeciwko patogenom opornym na antybiotyki.

Naukowcy z Oregon State University w Corvallis i California State University w Fullerton zorganizowali wyprawę w otchłań głębin morskich, koncentrując uwagę na bakteriach znajdujących się w śluzie, pokrywającym rybie łuski. Zdobyty w ten sposób „rybi” materiał daje nadzieje na uzyskanie skutecznej terapii z udziałem nowo odkrytych drobnoustrojów. Te ustalenia zostały zaprezentowane podczas kongresu American Chemical Society Spring 2019.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę