Spodziectwo ukrywane

19.01.2019
Tajemnica spodziectwa foto pixabay

Steve Baker z Essex, ma teraz 62 lat, jest jednym z tysięcy mężczyzn ze spodziectwem, któremu w zasadzie nigdy nie udzielono należytej pomocy medycznej.

Przez wiele lat mężczyzna uważał, że dotknęła go przypadłość, z jaką nikt przed nim się nie zmagał!

- Pamiętam ten moment i towarzyszącą mu ulgę, gdy lekarz uświadomił mi, że nie jestem wyjątkiem. Taka wiedza, chociaż wiązała się ze stwierdzeniem niezrozumiałych zaniechań ze strony moich rodziców, odbudowała mnie psychicznie. Znalazłem pocieszenie w anonimowych grupach wsparcia online, gdzie ja i inni chorzy na spodziectwo mogli otwarcie mówić o swoim życiu z chorobą - opisuje Steve Baker.

- Ktoś powinien był mi powiedzieć, co ze mną nie tak, ponieważ moje życie mogło być zupełnie inne. Rodzice wiedzieli o schorzeniu, ale chcieli zaoszczędzić mi prawdy lub nie umieli mówić o problemie - to był błąd. Musieli być zbyt zakłopotani, aby o tym ze mną rozmawiać. Nie ma wątpliwości, że choroba wpłynęła negatywnie na moją pewność siebie i całą osobowość - przyznał mężczyzna.

Baker ma normalny popęd płciowy. W wieku 29 lat poślubił siostrę swojego najlepszego przyjaciela, z którą ma dwoje dzieci. Jednak małżeństwo rozpadło się w 2001 r. Seks tak naprawdę wiele w tym zawinił.

Steve Baker jest zdecydowany zapewnić swoim dzieciom wiedzę i zrozumienie tego schorzenia. - To może mieć znaczenie dla nich i dla wszystkich wnuków, które mogę mieć - zwierzał się mężczyzna.

Według NHS (zarządzający ochroną zdrowia w Wielkiej Brytanii) spodziectwo jest zwykle diagnozowane zaraz po urodzeniu, a leczenie powinno być zaplanowane w pierwszym roku życia dziecka. Wciąż nie ma jasnych wskazań co powoduje spodziectwo, które występuje u około jednego na 3000 chłopców.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę