Zielona herbata kontra zdrowa wątroba

18.04.2018

Przyjmowanie suplementów diety, zawierających wysokie dawki ekstraktu z zielonej herbaty, może prowadzić do zmian patologicznych dotykających wątrobę – przestrzega European Food Safety Authority (EFSA) w komunikacie z 18 kwietnia.

Picie zielonej herbaty absolutnie nie jest groźne, wprost przeciwnie można mówić o zbawiennym działaniu antyoksydantów naturalnie występujących w liściach herbaty.

Eksperci EFSA informują, że większość suplementów diety zawiera, aplikowane jednorazowo, wysokie dawki ekstraktu z zielonej herbaty, na poziomie 1 000 mg, podczas gdy naturalnie parzona herbata zielona ma jej trzy-, czterokrotnie mniej.

Faktem jest, że badania laboratoryjne wskazują, iż zielona herbata ma działanie przeciwutleniające, antymutagenne i antypatogenne. Część naukowców jest wręcz orędownikami tego napoju, twierdząc, że może on mieć zastosowanie w profilaktyce: nowotworów, chorób serca, cukrzycy, choroby Alzheimera i osteoporozy. L-teanina ma pozytywny wpływ na kognitywne funkcje mózgu.

Pamiętać należy jednak, że zielona herbata nie jest lekarstwem i nie powinno się jej stosować w celach medycznych. Analizy in vitro – co prawda - potwierdzają korzystne właściwości zielonej herbaty, nadal jedna brakuje wiarygodnych wskazań wynikających z badań in vivo.

***

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę