Zegarek uratował życie nestorce

05.12.2019
Zegarek - diagnosta foto pixabay

Smartwatch znanej amerykańskiej firmy sprezentował wnuczek 74-letniej babci Marie Bourque. Ta zarzeka się, że gdyby nie alarm w zegarku pewnie by już nie żyła.

Marie Bourque zabrało do szpitala pogotowie w środku nocy po tym jak zegarek, zawierający funkcję monitorującą tętno, zaalarmował że u użytkownika pojawił się poważny problem związany z nieregularną pracą serca.

- Bez powiadomienia nie wiem czy obudziłabym się następnego ranka, a jeśli nawet - to być może za późno byłoby na przeciwdziałanie zagrożeniu – Marie Bourque przekonywała w rozmowie z  dziennikarzem The New York Post.

74-letnia mieszkanka Queens przypisuje smartwatchowi uratowanie jej przed potencjalnym udarem lub zawałem serca. Urządzenie zawiera funkcję monitorującą tętno użytkownika. Niepokojące nieprawidłowości są wychwytywane zanim potencjalny problem stanie się na tyle poważny, że mógłby zagrażać życiu.

Według dr Suzanne Steinbaum, lekarki diagnozującej Bourque, która również rozmawiała z The Post, wczesne wyłapanie stanu sugerującego kłopoty z krążeniem wciąż jest trudno osiągalne.

- Ludzie nie wiedzą, co się z nimi dzieje z ich zdrowiem i do czasu żyją w nieświadomości, tymczasem zagrażające życiu problemy z układem krążenia mogą pojawić się znienacka - mówi dr Suzanne Steinbaum. Dla wielu osób zegarek, kontrolujący funkcje życiowe, jest doskonałym narzędziem monitorującym stan zdrowia.

Oczywiście nie każda wiadomość ze smartwatcha jest oznaką zbliżającej się katastrofy. Dr Suzanne Steinbaum opowiedziała przypadek pacjenta, który przyjechał przerażony do szpitala po tym, jak jego zegarek zaraportował „uwaga: normalny rytm zatokowy” (prawidłowy, fizjologiczny, nadawany przez węzeł zatokowy - rytm serca).

- Och, Apple musisz to lepiej wyjaśnić - śmieje się lekarka.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę