Zanim rząd postawi na leczenie bólu

06.06.2018

- Leczenie bólu musi być dostępne dla pacjentów – słusznie uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jego resort, wraz z NFZ i anestezjologami, przygotowuje odrębny produkt rozliczeniowy w zakresie leczenia bólu.

Z rządowych zapowiedzi wynika, że do oceny bólu „będą stosowane badania podmiotowe (wywiad) i przedmiotowe, skale oceny bólu, jak również badania pomocnicze”.

Nie brzmi zachęcająco? Faktycznie nie brzmi, tym bardziej, że sformułowania te są tylko zapowiedzią rozporządzenia ministra zdrowia, mającego określić „wystandaryzowany schemat postępowania z pacjentem z dolegliwościami bólowymi, który będzie realizowany na wszystkich poziomach opieki zdrowotnej”.

Trudno negować  tego, że rozporządzenie jest potrzebne. - Problemem jest to, że od kilku lat nie było konkursów NFZ i w Polsce mamy wiele miejsc, gdzie praktycznie poradni bólowych nie ma – przedstawia przygnębiającą sytuację konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii prof. Radosław Owczuk.

Mazowsze niestety nie sytuuje się pod tym względem wyjątkowo korzystnie. Cierpiący pacjent, nawet ten, który poddawany jest specjalistycznej terapii, zmaga się z bólem w osamotnieniu.

Warsaw Medical Center nie twierdzi, że opanowało procedury, dzięki którym osoby zmagające się z bólem, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pozbędą się cierpienia. Takich cudownych metod rozprawiania się z dolegliwościami bólowymi, po prostu nie ma. Są natomiast specjaliści, którzy na co dzień zajmują się leczeniem bólu. Można ich spotkać na terenie Warsaw Medical Center: przebadają, zdiagnozują, ocenią i wdrożą optymalną terapię celowaną.

Bólu nie da się zniwelować najbardziej nawet przemyślanym rozporządzeniem, najbardziej szczegółowymi procedurami. Tylko bogate doświadczenie stojące po stronie lekarza (najczęściej lekarza anestezjologa), daje rękojmię skutecznego uśmierzania bólu. To oni czynią prawdziwym stwierdzenie, że choroba nie musi boleć.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę