Z alergią pokarmową nie ma żartów!

15.04.2018
Z filmu „Piotruś Królik”

Przekonała się o tym wytwórnia Sony Pictures, po upublicznieniu niewinnego filmu dla dzieci „Piotruś Królik”. Zawarty w nim wątek dotyczący alergii pokarmowej wzbudził zdecydowany protest organizacji zrzeszających alergików na cały świecie.

O co poszło? O scenę, w której cierpiący na alergię pokarmową, Tom McGregor, nękany jest przez gang Królika Piotrusia. Zwierzaki ostrzeliwują nieszczęśnika jeżynami, wiedząc, że te owoce będą przyczyną problemów alergicznych mężczyzny.

Jeden z pocisków trafia alergika prosto w usta, po czym bezwiednie połknięty staje się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Tom McGregor musiał się ratować zastrzykiem.

Niby jeden wygłup w filmie pełnym wygłupów dla dzieci. Jednak lawina protestów ruszyła i słusznie. To właśnie dzieci czerpią z reguły bezkrytycznie wiedzę o otaczającym ich świecie z filmów im dedykowanym.

Instytucje charytatywne, m.in. Kids with Food Allergies Foundation, zapoczątkowały akcję #boycottpeterrabbit  napiętnującą naganny pomysł twórców filmu.

Australijska organizacja charytatywna Global Anaphylaxis Awareness and Inclusivity zachęcała do podpisywania petycji, która zmusiłaby Sony Pictures do przeproszenia za nieodpowiedzialne szykanowanie osób z alergią pokarmową.

W internecie pojawiło się tysiące wpisów takich jak ten:

Wspieranie filmu, który promuje dręczenie dzieci z alergiami pokarmowymi jest obrzydliwe. Wstydźcie się Sony Pictures za to, że znajdujecie powód do śmiechu w dręczeniu dzieci takich jak moja córka. Odrażające.

Sony Pictures wykazała skruchę i przeprosiła za wpadkę.

Sprawa zamknięta? Film wyświetlany jest w kinach w Polsce od 13 kwietnia.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę