Wydłużenie penisa, coś bardzo ulotnego

13.05.2019

Medyczne procedury wydłużenia penisa w zasadzie nie działają, a w dodatku mogą być ryzykowne - wynika z badania, opublikowanego w czasopiśmie Sexual Medicine Reviews.

Naukowcy przeprowadzili metaanalizę 1192 przypadków udokumentowanych medycznie, w których mężczyzn poddano 21 różnym zabiegom, w tym chirurgicznym - w celu zwiększenia rozmiaru penisa.

Okazało się, że żadna ze stosowanych chirurgicznych procedur medycznych nie przyniosła pożądanych przez pacjentów rezultatów. Niestety to nie jedyna zła informacja. Okazało się, że w wielu przypadkach procedury, mające na celu zwiększenie rozmiaru penisa, powodowały komplikacje. NIe jest to zabieg typowo kosmetyczny. Chodzi o to, że część prącia jest przymocowana do kości łonowej i nigdy nie wysuwa się na zewnątrz. W trakcie operacji dokonuje się przecięcia więzadła wieszadłowego i procowatego, co pozwala wyłonić na powierzchnię część penisa. Co prawda to jest operacja tzw. jednego dnia, ale wymaga ponownego pojawienia się u lekarza na zdjęcie szwów. Efekt nie jest spektakularny, a i tak bardziej widoczny w spoczynku, mniej w momencie erekcji.

W zabiegach niechirurgicznych, w których stosowano ekspandery do rozciągania penisa efekt był nadwyraz kiepski. Mowa bowiem co najwyżej o 1 - 2 cm.

Kwas hialuronowy daje stosunkowo najbardziej spektakularne rezultaty (nawet do 4 cm w długości i 2 - 3 cm w obwodzie). Uwaga jednak efekt taki utrzymuje się nie dłużej niż przez rok, w ekstremalnych przypadkach przez dwa lata. Nie jest to także antidotum na problemy, gdyż i w tym przypadku odsetek powikłań jest znaczący.  

Naukowcy przyznają, że w niektórych przypadkach zgłaszano rezultaty zadowalające, jednak w zasadzie nigdy nie udało się ich potwierdzić z całą pewnością.

Leczenie małego penisa u zdrowych mężczyzn jest poparte skąpymi i niskiej jakości dowodami - wynika z przeprowadzonej analizy.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę