Suplementy diety mogą skrzywdzić

09.09.2018
Uwaga na suplementy diety

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) już w 2017 r. zakazała sportowcom przyjmowania jakichkolwiek leków lub suplementów, które zawierają higenaminę, szkodliwie oddziałującą na układ krążenia. A jednak substancja ta wciąż znajduje się w wielu suplementach diety.

- Nasze badania wykazały, że poziom stymulantów w suplementach jest zdecydowanie zaniżany w stosunku do prawdziwego ich stężenia – ostrzega John Travis, naukowiec z NSF International w Ann Arbor (USA).

Naukowcy przeanalizowali 24 suplementy diety mające pełnić funkcje odchudzające, w których składzie znajduje się higenamina. Efekt tych badań byl jednoznaczny.

- Zachęcamy sportowców wyczynowych i amatorów, ale także zwykłych konsumentów, do zastanowienia się dwa razy przed spożyciem produktu zawierającego higenaminę. Niektóre suplementy diety zawierają ekstremalnie wysokie dawki środka pobudzającego o wciąż dokładnie nie zbadanym stopniu ryzyka wywołania problemów sercowo-naczyniowych – ocenia John Travis, który swoje ustalenia opisał w czasopiśmie Clinical Toxicology.

Według badań opublikowanych w The New England Journal of Medicine, ok. 23 tys. wizyt w oddziałach ratunkowych w Stanach Zjednoczonych rocznie wiąże się ze skutkami przyjmowania suplementów diety.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę