Spodziectwo oczyma matki

27.01.2019
Spodziectwo to nie wyrok foto pixabay

Mój mały Leon urodził się 3 lata temu, 21 miesięcy po swoim bracie Victorze. Pediatra wykonywał standardowe testy po urodzeniu (m.in. skala Apgar). Chwilę później zbliżył się do mnie i mężą i poinformował, że nasz syn ma spodziectwo, wadę rozwojową penisa. Mój mąż prawie nie zemdlał gdy usłyszał diagnozę pediatry.

Lekarz zaznaczył, że wada u Leona jest umiarkowana, ale zabieg chirurgiczny byłby wskazany. Myślałam sobie, trochę szkoda, że penis Leona nie jest piękny. Widziałam, że ujście cewki moczowej nie było we właściwym miejscu a napletek też był niekompletny. 

Nie wahałam się ani sekundy przed operacją, która miała przynieść pożądany efekt terapeutyczny i estetyczny.

Szybko umówiliśmy się na wizytę u specjalisty chirurga w 7. dzielnicy Paryża. Leon miał być operowany po pierwszych urodzinach (w trybie ambulatoryjnym).

Operacja Leona przebiegła bardzo dobrze. Nawet nie była bolesna. Efekty końcowe okazały się rewelacyjne. Mój synek ma teraz trzy lata i szczerze mówiąc, nie widzę żadnego śladu po operacji. Jest wszystko w porządku. Chłopiec rozwija się bez żadnych problemów. Mam nadzieję, że także sprawy seksualności nie będą później żadnym kłopotem.

Podczas wizyt kontrolnych po operacji starałam się dociec przyczyn spodziectwa. Nie jest to jednak oczywista wiedza. Podczas konsultacji lekarz mówił nam, że obserwuje coraz więcej przypadków spodziectwa - u chłopców i wad rozwojowych warg sromowychu - u dziewczynek. Zainteresowałam się tym tematem. Okazuje się, że wada ta nie wystąpiła u nikogo innego w naszych rodzinach. Odkryłam, że anomalie sfery genitaliów są coraz częstsze i że mają związek m.in. ze skażeniem środowiska.

Ślady dziesiątek substancji, zaburzających gospodarkę hormonalną, znajdowane są we włosach kilkunastoletnich dzieci. Te szkodliwe związki mogą dostawać się do organizmu już w okresie prenatalnym. Wciąż nie rozumiem dlaczego toksyczne substancje nie są wyrugowane z naszego otoczenia, bo przecież mamy dowody na ich szkodliwość. Niektóre związki, zaburzające gospodarkę hormonalną, wywołujące niepożądane efekty niestety przekazywane z pokolenia na pokolenie, niektóre z nich są szkodliwe nawet przy wydawałoby sie minimalnym poziomie emisji.

Od czasu urodzenia syna skanuję etykiety produktów i staram się wykryć substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, aby uniknąć zagrożenia. Faktem jest, że nie jestem ortodoksyjną wyznawczynią zdrowego trybu życia. nie chodzę na targ z ekologiczną żywnością, nie unikam preparatów do włosów, ale staram się minimalizować ryzyko.

Od czasu narodzin Leona próbuję również ostrzec znajome przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Niestety każda moja uwaga o zagrożeniu ze strony pestycydów, lakierów do włosów, niektórych laminatów zbywane są zdawkowymi uwagami w stylu “nie przestaniemy żyć” lub “chemikalia są wszędzie”.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę