Smakosze środków przeciwbólowych

25.09.2018
Polacy tabletkożercami

W supermarketach, na stacjach benzynowych kupujemy rocznie 0,5 mld tabletek przeciwbólowych! Do tego trzeba doliczyć kolejnych kilkaset milionów pigułek nabywanych w aptekach.

Odliczając małe dzieci, statystycznie rzecz ujmując, każdy z Polaków połyka rocznie po kilkadziesiąt proszków przeciwbólowych, w większości bez recepty. Pod względem konsumpcji leków przeciwbólowych stanowimy światową czołówkę.

Skąd ten powszechny pęd do faszerowania się lekami przeciwko bólowi? Przyczyn jest kilka. Główne to zmasowana reklama, która w Polsce – jak w żadnym innym państwie – oddziałuje na psychikę widzów. Skala reklamy środków przeciwbólowych plasuje nasz kraj w czołówce państw UE. Okazuje się, że ten przekaz jest niestety niezwykle skuteczny.

Po środek uśmierzający ból sięgamy także z tego względu, że dostęp do specjalistycznego leczenia nie jest łatwy. Prościej jest sięgnąć po tabletkę.

Są jednak sposoby, aby wyzwolić się od notorycznego zażywania środków przeciwbólowych. To postawienie na specjalistów od zwalczania bólu. Warto zaufać fizjoterapii. Sprawdzone metody, realizowane przez doświadczonych specjalistów, oferuje Warsaw Medical Center.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę