Problem ze zmarszczkami bliski rozwiązania?

01.08.2018
Kurze łapki odejdą do przeszłości? /foto: pixabay

- Mamy bezprecedensową możliwość opracowania profilaktyki farmakologicznej w celu wzmocnienia funkcji mitochondrialnych w leczeniu, związanych z wiekiem (patologii skóry i włosów oraz innych chorób u ludzi, w których dysfunkcja mitochondrialna odgrywa znaczącą rolę) - zapewnia prof. Keshav Singh, z Uniwersytetu Alabama w Birmingham.

Naukowcy zajmowali się mutacją w genie jądrowym wpływającą na działanie centrów energetycznych komórki - mitochondriów. Te same procesy odpowiedzialne są, przynajmniej po części, za proces starzenia. Następuje spadek funkcji mitochondriów, a zmiany te odpowiedzialne są m.in. za choroby związane z wiekiem: sercowo-naczyniowe, cukrzycę, nowotwory.

Uczeni doprowadzili do pomarszczenia skóry oraz intensywnego wypadania włosów w wyniku wdrożenia mutacji dominującej negatywnej (D1135A-POLG1) skutkującej m.in. dysfunkcją mitochondriów.

Pogorszenie stanu zdrowia nie jest żadnym osiągnięciem, ale odwrócenie tego procesu - już tak. Okazało się, że po wyłączeniu ekspresji zmutowanego transgenu, powraca gładka skóra i gęste włosy.

Keshav Singh utrzymuje, że mitochondria są odwracalnymi regulatorami starzenia skóry i utraty włosów.

Jest jeden problem, eksperymenty prowadzone są na myszach. Ingerencja w organizm ludzki jest dopiero przewidywana, ale nikt nie wie kiedy to nastąpi.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę