Otoplastyka - coś skutecznego na odstające uszy

12.08.2020
Problem z uszami? Uszy do góry!

Problem z uszami? Uszy do góry! Otoplastyka nie musi być stresem, ale jeśli nawet występuje pewien niepokój o rezultaty zabiegu chirurgicznego, to ten niemal w stu procentach spełnia oczekiwania pacjentów - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie National Institute of Health (USA). Specjaliści, pracujący z ramienia NIH, poprosili ponad setkę dzieci, które przeszły zabieg otoplastyki, o opisanie swoich doświadczeń przed, po operacji i tych związanych z samym zabiegiem. Wyniki są zachęcające.

97 proc. ankietowanych dzieci podało, że są zdecydowanie bardziej szczęśliwe niż przed operacją; 92 proc. zgłosiło wzrost pewności siebie; 79 proc. zwróciło uwagę na lepsze doświadczenia w relacjach społecznych. Wszyscy pacjenci twierdzili, że wraz z operacją skończyły się wszelkie formy naigrywania się ze strony rówieśników.

Wyniki badania opublikowano w JAMA Facial Plastic Surgery.

Otoplastyka jest skuteczną procedurą łagodzenia stresu psychospołecznego u ogromnej większości dzieci poddawanych operacji.

Zabieg ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez właściwe ustawienie małżowiny usznej, czasami także odtworzenie niewykształconych elementów chrząstki.

Najczęstszym powodem realizowania zabiegu są odstające małżowiny uszne. Ta wada u dzieci korygowana jest u sześcio-, siedmiolatków. W tym wieku bowiem małżowiny uszne są w pełni wykształcone i ingerencja chirurgiczna nie stwarza dodatkowych problemów. Oczywiście przed zabiegiem należy zdiagnozować standardowe czynniki zwiększające ryzyko interwencji chirurgicznej, chodzi m.in. o: cukrzycę, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, stany zapalne skóry w rejonie uszu.

Zabieg przeprowadzany jest z reguły w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilkanaście dni. Na uszy zakładana jest opaska, którą należy stosować udając się na spoczynek. Z takiego zabezpieczenia należy korzystać nie dłużej niż przez trzy tygodnie od usunięcia szwów i opatrunku.

Masz problem? Skontaktuj się ze specjalistami WMC w zakresie chirurgii dziecięcej. 

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę