Nowa era USG

27.08.2020
NC State University

Badacze z North Carolina State University zademonstrowali nową technikę tworzenia obrazów ultrasonograficznych. Jest nadzieja na zdecydowaną obniżkę cen tego typu badań. To w przyszłości. Już teraz w Warsaw Medical Center obowiązuje wyjątkowo atrakcyjny cennik badań ultrasonograficznych.

- Dotychczas stosowane urządzenia wykrywają fale ultradźwiękowe, konwertują je na sygnał elektryczny, który jest następnie wysyłany do komputera, tam przesłane sygnały przekształcane są w obraz – tłumaczy prof. Xiaoning Jiang, współautor nowej koncepcji realizowania badań USG.

- Stworzyliśmy prototyp urządzenia, który eliminuje przetwarzanie sygnału elektrycznego. Nasz aparat zawiera kryształ piezoelektryczny i organiczną diodę elektroluminescencyjną (OLED). |W momencie, gdy fala ultradźwiękowa uderza w kryształ, wytwarza napięcie, aktywujące diodę OLED. W efekcie pożądany obraz pojawia się bezpośrednio na ekranie OLED, który jest wbudowany w aparat USG.

- Nasz prototyp zaprojektowaliśmy z użyciem tablicy OLED o wymiarach 10 na 10 pikseli; rozdzielczość nie jest nadzwyczajna – przyznaje prof. Franky So z NC State, współautor nowej korespondencji. - Możemy jednak w prosty sposób powiększyć obraz do tablicy 500 na 500 pikseli, znacznie zwiększając jego rozdzielczość – zapewnia uczony.

- Zaawansowana aparatura do obrazowania ultradźwiękowego może kosztować nawet 100 tys. USD, ponieważ zawiera tysiące elementów matrycy przetworników, co podnosi koszty produkcji - mówi współautor nowej koncepcji realizowania badań USG prof. So z NC State University i zapewnia: możemy wyprodukować odbiorniki z wyświetlaczami ultradźwiękowymi w cenie ok. 100 USD.

Badania USG w Warsaw Medical Center wykonuje i opisuje dr n. med. Marcin Grzebyk, który od ponad 10 lat realizuje badania ultrasonograficzne naukowe i komercyjne. Dr n. med. Marcin Grzebyk współpracuje z lekarzami i badaczami z największych ośrodków medycznych w Warszawie. Prowadzi m.in. badania w dziedzinie elastografii statycznej.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę