Kręgosłup operowany przez dziurkę od klucza

19.09.2019
Kregosłup czasami trzeba operować

Czym różni się współcześnie wykonywana operacja na kręgosłupie od tej utrwalonej w naszej świadomości jako szczególnie inwazyjna, a zatem postrzegana – słusznie, bądź nie - jako dość ryzykowna.

Jedną z istotniejszych ścieżek rozwoju neurochirurgii wyznaczyła metoda endoskopowa, w oparciu o którą wykonuje się coraz częściej zabiegi, obejmujące nawet duże rekonstrukcje w obrębie kręgosłupa. Oczywiście w takich przypadkach nieodzowne jest zaangażowanie specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego realizowanie zabiegów w skali mikrochirurgii. Konieczne jest zastosowanie lup powiększających, mikroskopów, ale także użycie implantów nowej generacji, które można by bezpiecznie i precyzyjnie wprowadzić przez niewielkie nacięcia na ciele pacjenta. Nie mniej ważne są również narzędzia pozwalające na wykonanie sekwencji precyzyjnych czynności: nastawienia, odprowadzenia i odbarczenia.

Tak, czy inaczej operacje „przez dziurkę od klucza” stają się codziennością w leczeniu poważnych schorzeń kręgosłupa, leczeniu opartym na możliwościach technologicznych, o których jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu nikt w świecie medycyny nie słyszał.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę