Histeroskopia: minimalnie inwazyjne zabiegi ginekologiczne

26.04.2018

Coraz większe uznanie zyskuje najdelikatniejszy sposób realizowania małoinwazyjnych zabiegów ginekologicznych - metodę histeroskopii.

Technikę tę wykorzystuje się m.in. w celu usunięcia patologicznych zmian, występujących wewnątrz jamy macicy: polipów endometrium, mięśniaków podśluzówkowych, zrostów wewnątrzmacicznych.

W podobny sposób realizowana jest diagnostyka polegająca na wprowadzeniu urządzeń optycznych przez pochwę i szyjkę macicy do jamy macicy - w celu oceny kształtu i zawartości jamy macicy oraz kanału szyjki macicy.

To kapitalne rozwiązanie, mające podstawowe znaczenie dla kobiet w każdym wieku. Pacjentki planujące powiększenie rodziny powinny jednak szczególnie zwrócić uwagę na fakt, iż histeroskopia pozwala na pokonanie kanału szyjki macicy bez konieczności jego rozszerzania. Zakres ingerencji chirurgicznej jest minimalny. Dzięki temu ryzyko powstania zrostów po zabiegu, stanowiących zagrożenie dla prawidłowego przebiegu planowanej ciąży, jest praktycznie wyeliminowane.

W najbardziej doświadczonych ośrodkach, realizujących tego typu zabiegi histeroskopia wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych – i co najważniejsze - bez znieczulania pacjentki.

To wciąż nowatorskie podejście do procesu diagnozy i leczenia rozpropagowane zostało przez prof. Steffano Bettocchie’go z włoskiego Università degli Studi di Bari Aldo Moro.

Wdrożenie tej, niewątpliwie przyjaznej dla pacjentek techniki, minimalizującej stres związany z interwencją medyczną, nie byłoby możliwe gdyby nie postęp technologiczny. Specjaliści wykorzystują nową generację miniaturowych histeroskopów diagnostyczno – operacyjnych. Niewielki rozmiar histeroskopu oraz jego szczególna konstrukcja, złożona z dwóch płaszczy o anatomicznym, owalnym profilu - umożliwiają bezbolesne wprowadzenie urządzenia przez wąski kanał szyjki macicy bez potrzeby jej poszerzania. W tym rozwiązaniu nie ma potrzeby stosowania wziernika i kulociągu. W efekcie diagnoza i zabieg nie wymagają znieczulania pacjentki, a to pozwala na znaczne skrócenie czasu pobytu w lecznicy.

Miniaturyzacja nie powoduje ograniczeń. Spektrum zabiegów, wykonywanych metodą histeroskopii, imponuje. Dodatkowy kanał pozwala na zastosowanie instrumentów roboczych - w celu pobrania biopsji celowanej, usunięcia patologii wewnątrzmacicznych, czy ciał obcych.

Innowacyjne parametry techniczne histeroskopu diagnostyczno - operacyjnego pozwalają w wielu przypadkach na ograniczenie histeroskopii diagnostycznej i leczniczej do jednej procedury. Oznacza to m.in.: skrócenie czasu hospitalizacji. Oczywiście w pierwszej kolejności liczy się podniesienie bezpieczeństwa i komfortu pacjentek podczas pobytu w lecznicy.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę