Grillujesz? Myj się dokładnie!

29.05.2018

Przeciwnicy pikników, podczas których główną atrakcją jest konsumpcja produktów grillowanych na świeżym powietrzu, mają kolejny argument, aby zwalczać ten już niemal wszechobecny rytuał.

To oczywiste, że produkty, pieczone na rusztach opalanych spreparowanym węglem drzewnym, zdrowiu nie służą.  Winne są wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, którymi przesiąknięte są pyszne karkówki, kiełbaski i warzywa. Nie ma wątpliwości, że właśnie te związki są poważnym zagrożeniem, bo mogą skutkować rozwojem chorób nowotworowych.

To nie cały problem grillowania. Jak wiadomo, wdychanie dymu z paleniska to także zachowanie ryzykowne, gdyż szkodliwe substancje w ten sposób przenikają do płuc.

Niestety to nie cały problem. Okazuje się, że szkodliwa “atmosfera” panująca wokół grilla atakuje ucztujących także przez ich skórę i to w sposób niezwykle ekspansywny.

Dr. Eddy Y. Zeng z Jinan University wykazał, że przez skórę do organizmu przedostaje się więcej rakotwórczych węglowodorów niż podczas wdychania dymu! Uwaga, nie wystarczy ubrać się szczelnie, aby uniknąć zagrożenia (zresztą kto w takim uniformie przystępuje do grillowania). Ubranie jest znakomitym przekaźnikiem chorobotwórczych substancji. Przesiąknięta dymem koszula, czy spodnie to wróg zdrowego stylu życia.

Grillujesz? Weź szybką kąpiel po zabawie przy ognisku. Pomocne w tym względzie są jeziora i rzeki, oczywiście jeśli degustacja pokarmów nie była połączona z degustacją alkoholi.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę