Dieta chroniąca mózg

25.11.2018
Warzywa stymulują pracę mózgu

Jest kolejny, dość poważny dowód na to, że rozważnie dobrana dieta zbawiennie wpływa na funkcjonowanie mózgu.

Wiedza taka płynie z badania, które przez 26 lat prowadzono na grupie 27 842 mężczyzn. Uczestnicy programu, którzy przestrzegają zdrowej diety chronią swoje mózgi przed schorzeniami wieku senioralnego.

Naukowcy z Harvard TH Chan School of Public Health w Bostonie (Massachusetts), przeanalizowali dane z badania, w którym uczestniczyło 27 842 mężczyzn przez 26 lat.

Wszyscy mężczyźni wypełniali szczegółowe ankiety na temat przyjmowanych pokarmów i napojów. Po raz pierwszy robili to na początku badania - kiedy mieli średnio 51 lat (w 1986 r.) - a następnie co 4 lata do 2002 r. Obserwacja trwała do 2012 r.

Co pewien czas przeprowadzano krótkie testy, aby dowiedzieć się, czy występował, a jeśli tak w jakim stopniu - spadek umiejętności myślenia i zapamiętywania.

Analiza wykazała, że ​​spożywanie większych ilości niektórych pokarmów i napojów przyczyniało się do niższego ryzyka utraty umiejętności zapamiętywania i myślenia.

Żywność, która najmocniej zapewniała pożądany efekt, to większość liściastych warzyw, ale także te o kolorze czerwonym i ciemno pomarańczowym, a ponadto owoce jagodowe i sok pomarańczowy.

Szczegółowe badania w tym zakresie opublikowano w czasopiśmie Neurology.

- Nasze badania dostarczają dalszych dowodów na to, że wybory żywieniowe mogą być ważne dla utrzymania mózgu w dobrej kondycji - zapewnia główny autor programu dr Changzheng Yuan.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę