Czy czekają nas kioski bezpieczeństwa zdrowotnego?

04.05.2020
Koronawirus: jak ograniczać zagrożenie foto pixabay

Spółka Municipal Parking Services ogłosiła wprowadzenie pierwszego zautomatyzowanego systemu wspierającego spowolnienie rozprzestrzeniania się epidemii Covid-19 z udziałem osób przechodzących chorobę bezobjawowo.

Inspiracją do stworzenia tego systemu, znanego pod nazwą Sentry Health Kiosk, była seria bezdotykowych systemów inteligentnego parkowania, które obecnie można znaleźć w obiektach miejskich i uniwersyteckich na całym świecie. Sentry Health Kiosk jest bezdotykowym urządzeniem, które automatycznie mierzy temperaturę ciała, nakazuje odkażenie rąk i zarządza kontrolą dostępu, tworząc jednocześnie kompleksową ścieżkę kontroli.

System oparty jest na technologiach z opcjonalną funkcją rozpoznawania twarzy, system może również zapewnić kontrolę spełnienia wymogu noszenia masek, jeśli obowiązuje on w danym miejscu.

- Według wyników badań, większość osób z Covid-19 przechodzi chorobę bezobjawowo, wiec urządzenie, które tylko mierzy temperaturę jest niewystarczające - powiedział Joe Caldwell, założyciel Sentry Health. - Według ekspertów, najlepszym sposobem na zapewnienie ochrony i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa jest mycie rąk. Sentry Health Kiosk jest jedynym systemem, który obejmuje obydwie kwestie - pomiar temperatury i kontrolowane odkażanie rąk. Jeśli kontrolowana osoba nie zakończy procesu, po prostu nie może wejść - dodał Caldwell.

- Technologia zapewnia możliwość kontroli zdrowia i pozyskania innych informacji, kiosk zapewnia połączenia wideo na miejscu lub na odległość za pośrednictwem interaktywnego inteligentnego ekranu znajdującego się wewnątrz kiosku.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę