Chore nerki - poważny problem podczas ciąży

26.08.2019

Ciąża nie jest chorobą, ale gdy towarzyszą jej chore nerki – mamy do pokonania poważny problem medyczny. Jak go zminimalizować?

Kobieta, która ma problemy z nerkami, a jest w ciąży lub ma zamiar być w ciąży, w zasadzie powinna być pod stałą opieką poradni nefrologicznej. Taka decyzja nie jest standardowym dmuchaniem na zimne, ale zapobiegliwością, która może uchronić kobietę i jej dziecko przed poważnymi problemami zdrowotnymi.

Czasami nie jest możliwe wyeliminowanie zagrożenia, wówczas wspólnie z pacjentką określa się poziom ryzyka, które wiąże się z ciążą. O ile ta jest dopiero planowana – należy dać przyszłej mamie i jej partnerowi jak najwięcej danych, które mogą być pomocne w zmierzeniu się z bardzo ważną decyzją życiową.

Chore nerki mają szczególnie destruktywny wpływ na zdrowie ciężarnej kobiety. O ile występuje aktywna choroba nerek - jej konsekwencje mogą być poważne: poronienie, przedwczesny poród lub obumarcie płodu. Doświadczony specjalista potrafi określić na ile choroba w trakcie trwania ciąży rozwinie się i jakie to będzie miało konsekwencje dla matki i jej dziecka.

W skrajnych przypadkach ciąża skutkować może późniejszymi dializami. Takiej sytuacji można jednak uniknąć, ale warunkiem jest ścisła współpraca ciężarnej z nefrologiem. Tylko precyzyjne zaplanowane leczenie, hamujące rozwój choroby, może oddalić widmo poważnych problemów zdrowotnych.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę