Apple Watch ratuje życie?

07.12.2018
Zegarek z funkcją EKG

Znana na całym świecie firma Apple wprowadziła 6 grudnia 2018 r. nową funkcję Apple Watch, która może pomóc ratować życie. Chodzi o dostępną bez recepty, aplikację generującą elektrokardiogramy.

Zaproponowana przez Apple funkcja monitorująca pracę serca zyskała aprobatę FDA, która dopuszcza do sprzedaży na amerykańskim rynku: leki, wyroby i sprzęt medyczny.

Kardiolog, dr Tara Narula uważa, że urządzenie może pomóc wielu ludziom uniknąć hospitalizacji.

- Zasadniczy problem z migotaniem przedsionków jest taki, że osoba doświadczająca tej przypadłości często nie ma pojęcia o niebezpieczeństwie. Chodzisz, pracujesz, uprawiasz sport i nie wiesz, że znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka udaru mózgu – przestrzega dr Tara Narula.

Tymczasem nieprawidłowości w pracy serca aż pięciokrotnie zwiększają ryzyko udaru.

- Rozwiązanie nie jest idealne, gdyż mogą zdarzać się także fałszywe alarmy, wówczas to przestraszony użytkownik przegubowego EKG podnosi alarm, a lekarze muszą zajmować się pacjentami, których stan zdrowia de facto nie wymaga interwencji medycznej – przestrzega dr Tara Narula.

Z aplikacją jest także inny problem. W związku ze zdolnościami monitorowania serca pojawiają się obawy o to, kto może mieć dostęp do danych wrażliwych, bo dotyczących zdrowia i o to co można zrobić z tymi informacjami.

- Szczególnie dbamy o prywatność, a dzięki naszej technologii wszystkie informacje na temat zdrowia, w tym zapisy EKG, są przechowywane na serwerach ze skomplikowanym systemem szyfrującym. W zasadzie nie ma możliwości, aby dane trafiły w niepowołane ręce zapewnia Jeff Williams, dyrektor operacyjny Apple.

 

Aplikacja EKG przeznaczona jest dla modeli Apple Watch Series 4. Jej użytkowanie wymaga aktualizacji oprogramowania, którą można znaleźć w aplikacji Apple Watch.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę