Spodziectwo - o tym przypadku milczano latami

04.05.2018

Z odkrytych ostatnio przez historyków fragmentów dokumentacji medycznej wynika, iż niechlubny przywódca III Rzeszy cierpiał na wnętrostwo i spodziectwo. W żaden sposób nie można z tego wnosić, że te przypadłości determinują psychikę i charakter człowieka. Tak nie jest.

Historycy: Jonathan Mayo oraz Emma Craigie dotarli ostatnio do nieznanych powszechnie zapisków medycznych dotyczących Hitlera. Jak wiadomo, w 1924 r., po nieudanym puczu monachijskim (8 listopada 1923 r.) przyszły przywódca Niemiec został skazany na pięć lat więzienia. Tam przebadał go dr Josef Brinsteiner. Lekarz odkrył u osadzonego wnętrostwo i spodziectwo. Ponoć z chorobą Führera zmagał się bezskutecznie także jego osobisty lekarz Theodor Morell. Nic dziwnego, że rezultat leczenia był kiepski, skoro urolog - w ramach terapii - aplikował Hitlerowi dość przypadkowe hormony, a także amfetaminę oraz kokainę.

Tę część życia Hitlera dwójka historyków opisała w wydanej w 2016 r. książce zatytułowanej Hitler’s Last Day: Minute by Minute.

Obie przypadłości były najskrytszą tajemnicą Hitlera, chronił ją przed światem, który przecież mógłby odrzucić Führera ze względu na oba schorzenia trudne do zaakceptowania u człowieka stojącego na czele narodu mieniącego się „panami całego świata”.

Dzieci ze spodziectwem przychodzą na świat dość często. Podaje się, że odsetek ten wynosi od 0,3 do 0,4 proc. W Polsce każdego roku rodzi się ponad 1 tys. chłopców z rozpoznanym spodziectwem. To fakt, tak samo jak faktem jest to, że do dzisiaj o chorobie tej nie pisze się na pierwszych stronach gazet. A jeśli tak, to nawet w dobie internetu trudno o zweryfikowaną informację, dzięki której potrzebujący mogliby uzyskać profesjonalną pomoc.

Pomoc taką niesie bardzo małym pacjentom (aczkolwiek ze względu na wiek dzieci przede wszystkim ich rodzicom) Warsaw Medical Center, ośrodek, z którym współpracują znani lekarze.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę