Spodziectwo i co dalej

19.05.2019
Będą badania nad spodziectwem

Dr Daniel Casella, urolog związany z Children's National Medical Center (USA), został uhonorowany nagrodą przyznawaną przez Departament Środkowoatlantycki AUA Williama D. Steersa. Wyróżnienie wiąże się z dwuletnim finansowaniem badań nad zrozumieniem przyczyn genetycznych spodziectwa.

Dr Daniel Casella zidentyfikował unikatowy podzbiór komórek w rozwijającej się cewce moczowej, które przestały się dzielić, ale pozostają aktywne metabolicznie. - To one stanowią centrum sygnalizacji problemów - uważa urolog. Porównuje on funkcje tych komórek do pracy majstra budowlanego. - Jeśli wznosisz budynek, musisz upewnić się, że wszyscy działają zgodnie z planami, a nie zawsze tak jest. Mamy mocne podstawy ku temu, aby twierdzić, że zatrzymane w rozwoju komórki wysyłają ważne sygnały, które określają, w jaki sposób powstaje cewka moczowa.

- Nasze badania ukierunkowane są na pogłębianie wiedzy na temat przyczyn genetycznych i różnic anatomicznych pomiędzy pacjentami ze spodziectwem, a to pozwoli na lepsze zaopiekowanie się dziećmi z tego typu wadą rozwojową - relacjonuje dr Daniel Casella .

- Chcemy przeanalizować jak pacjenci radzą sobie 15 - 20 lat po operacji, oczywiście w zależności od stopnia wrodzonej wady. Będziemy wiedzieć, w jakim stanie dziecko rozpoczęło leczenie operacyjne, w jakim je skończyło i jak wygląda życie dorosłego człowieka wiele lat po zabiegu - planuje urolog.

W USA zgłaszanych jest rocznie ponad 7 tys. przypadków spodziectwa, a to przekłada się na ok. 0,5 mln mieszkańców Stanów Zjednoczonych żyjących z tą dysfunkcją.

Niektórzy chłopcy ze spodziectwem nie są w stanie oddawać moczu w pozycji stojącej, a u starszych dzieci stan ten może być związany z trudnościami w seksie. To problem dla dotkniętych chorobą, ale także dla rodziców, którzy obawiają się o funkcjonowanie ich pociech w społeczeństwie. Nie kto inny, jak opiekunowie dzieci podejmują decyzje o przeprowadzeniu korekcji chirurgicznej, bo zabieg należy wykonać możliwie wcześnie, gdy dziecko ma od 6 miesięcy do roku życia. Chodzi m.in. o mniejszy stres związany ze świadomością  istnienia przypadłości, świadomością, która rodzi się u chłopców w starszym wieku.

Pozostałe artykuły
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę