Zbadaj stawy biodrowe nowo narodzonego dziecka

08.01.2018
Autor:

Pobieżne sprawdzenie stawów biodrowych u noworodka może być zwodnicze. Tylko dokładne badanie w poradni preluksacyjnej, z wykorzystaniem aparatury USG, daje pewność, że nic, co ważne w rozwoju dziecka nie zostało przeoczone. Należy je wykonać tuż po narodzeniu, a w uzasadnionych przypadkach w 6 - 8 tygodniu życia i ponownie w 4 miesiącu.

Jest to istotne, ponieważ nawet jeśli pierwsze badanie nie wykaże żadnych nieprawidłowości, to błędy pojawiające się chociażby podczas przewijania dziecka mogą doprowadzić do powstania poważnych problemów ortopedycznych. Należy paiętać, że badanie fizykalne nie jest badaniem wystarczającym i tylko w połączeniu z USG daje pewność, że stawy biodrowe nie wykazują patologii.

Tylko wczesna diagnostyka pozwala uchronić dziecko przed skutkami dysplazji, a warto pamiętać, że niedorozwój stawów biodrowych dotyka 4 proc. narodzonych dzieci.

Badanie, które powinno obejmować zarówno wzrokowo-dotykową ocenę układu kostno-stawowego dziecka, jak i sprawdzenie prawidłowości rozwoju bioderek przy pomocy aparatury USG, nie trwa długo i jest bezbolesne dla dziecka.

Pamiętajmy jednak, że tylko specjalista o dużej wiedzy i doświadczeniu postawi bezbłędną diagnozę. W Warsaw Medical Center taki właśnie specjalista oceni rozwój bioder małych dzieci. Jest nim lek. med. Paweł Gidziński. który zajmuje się leczeniem: schorzeń ortopedycznych u dzieci, zmian zwyrodnieniowych stawów, zespołów bólowych, przeprowadza  zabiegi operacyjne stawu biodrowego.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę