Co robić gdy fizjoterapeuci zastrajkują?

28.04.2019
Autor: WMC

Fizjoterapeuci zapowiadają, że 7 maja będą masowo w całej Polsce oddawać krew. To początek akcji protestacyjnej zapowiadanej pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów". Tymczasem pacjenci nie zawsze mogą czekać na rozwój wypadków. Co robić?

W fizjoterapii ważne nastawienie foto pixaba

Warsaw Medical Center postara się pomóc potrzebującym, w sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji. Warto jednak pamiętać o tym, że efekt fizjoterapii w dużej mierze zależy od pacjenta. Oczywiście w pierwszej kolejności chodzi o skrupulatne przestrzeganie wskazań fizjoterapeuty, ale nie tylko. Okazuje się, że właśnie w przypadku ćwiczeń fizjoterapeutycznych wiele zależy od nastawienia osoby wymagającej medycznego wsparcia.

Zapisy do poradni rehabilitacyjnej Warsaw Medical Center: od pon. do piąt. od 8.00 do 20.00 tel. 608 006 106, 608 006 108, recepcja@wmcenter.pl

Ci, którzy są przeświadczeni, że realizowane zabiegi dadzą oczekiwany rezultat – najczęściej twierdzą, że zrealizowana terapia przyniosła pożądany efekt. Większość pacjentów zakładających, że fizjoterapia zapewne im pomoże, ale nie są przekonani o całkowitym pozbyciu się dolegliwości – najczęściej uważają, że nie jest źle, ale po zakończeniu serii ćwiczeń i masaży mogłoby być lepiej. Najmniej korzyści z fizjoterapii odnoszą osoby, według których dolegliwości bólowe całkowicie nie ustąpią.

Do takich wniosków doszli naukowcy z University of East Anglia i University of Hertfordshire w południowo-wschodniej Anglii, którzy wraz z lokalnymi fizjoterapeutami chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o cechach osób korzystających z fizjoterapii i wpływie osobowości pacjentów na pokonywanie bólu i niepełnosprawności .

Badanie, opublikowane w British Journal of Sports Medicine, obejmowało 1030 osób uczestniczących w fizjoterapii w związku z bólami mięśniowo – szkieletowymi okolic barku. Zebrano informacje o 71 cechach pacjentów, takich jak: wiek, styl życia, historia choroby oraz opis badań klinicznych przed, podczas i po serii zabiegów terapeutycznych. Wyniki zbierano przez pół roku. Okazało się, że pacjenci, którzy najczęściej raportowali o satysfakcjonujących ich wynikach terapii - przed jej rozpoczęciem były nastawione wyjątkowo optymistycznie do rezultatów zrealizowanego leczenia.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę