WMC celuje w sedno choroby

01.10.2018
Autor: WMC

Warto wiedzieć czym jest Warsaw Medical Center w ocenie osoby, która od dawna funkcjonuje jako chirurg, która nie tylko skutecznie leczy, ale także z powodzeniem przez wiele lat kierowała dużym szpitalem - i co nie mniej ważne - która dekadami nadzorowała pracę w strukturach Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Andrzej Sawoni dyr. ds. medycznych WMC

Redakcja: Jak ocenia pozycję Warsaw Medical Center ktoś, kto w zasadzie widział wszystko, co ma do zaoferowania pacjentom współczesna medycyna, dodajmy medycyna na najwyższym europejskim poziomie?

Andrzej Sawoni: Formułując ocenę, muszę wyjaśnić, że od maja 2018 r. pełnię funkcję dyrektora do spraw medycznych Warsaw Medical Center. Tak więc moja ocena może być postrzegana za stronniczą. Z drugiej jednak strony zapewniam, że właśnie to ta ocena była powodem podjęcia przeze mnie decyzji realizowania niełatwych przecież obowiązków w WMC.

Redakcja: Niełatwe obowiązki są zdecydowanie łatwiejsze do wypełnienia dla wieloletniego dyrektora dużego szpitala.

Sawoni: Oczywiście mam w tym zakresie doświadczenie zawodowe, a to pozwala znaleźć odpowiednią perspektywę pomagającą na rzeczową ocenę. Muszę przyznać, że pierwsze wrażenie dotyczące Warsaw Medical Center, jako świetnie wyposażonego ośrodka medycznego z doskonale dobraną kadrą medyczną, szybko zmieniło się w głębokie przekonanie, że tak jest w istocie. Nie to jednak okazało się najważniejsze. WMC to - w moim głębokim przekonaniu - miejsce, w którym realizowane jest najwłaściwsze podejście do leczenia, w którym pacjent może liczyć na fachową pomoc i życzliwe wsparcie.

Nie często się zdarza, aby chory, zgłaszając się do lecznicy z konkretną dolegliwością, był w tak drobiazgowy, i zarazem przyjazny sposób, zaopiekowany.

To dobry kierunek - Warsaw Medical Center postawił na kompleksową diagnostykę i terapię. Szczegółowa analiza przyczyn schorzenia, a nie koncentrowanie się wyłącznie na skutkach dolegliwości - jest dobrą podstawą do efektywnego leczenia.

Takie podejście do pacjenta nie jest niestety powszechne. W placówkach publicznych nie ma na to czasu, gdyż kontrakty NFZ promują realizowanie określonych procedur medycznych, a na dogłębne myślenie o przyczynach problemów zdrowotnych niewiele zostaje czasu.

Prywatne lecznice z reguły ograniczają się do wykonywania wybranych zabiegów. To wygodne także ze względu na fakt podejmowania współpracy z lekarzami reprezentującymi kilka, ściśle określonych specjalizacji. W takiej sytuacji holistyczne podejście do pacjenta, to które konsekwentnie jest wdrażane w Warsaw Medical Center, wciąż należy do rzadkości.

Redakcja: Wielokierunkowa diagnostyka i celowana terapia - aby były skuteczne - ściśle łączą się z dużą dawką empatii wobec pacjentów. To jednak nie wszystko, podstawą jest organizacja pracy umożliwiająca lekarzom trafianie w sedno choroby.

Andrzej Sawoni: Do Warsaw Medical Center przybywa wielu pacjentów, z dokładnym rozpoznaniem schorzenia, a więc w zasadzie tylko po, aby poddać się u nas konkretnemu zabiegowi, rozpocząć leczenie. Ale nawet w takich przypadkach staramy się szerzej spojrzeć na problem medyczny. Dzięki temu mamy przekonanie, wynikające oczywiście z based medicine, że zrobiliśmy wszystko, aby w należyty sposób pomóc potrzebującym.

W placówkach realizujących leczenie w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego trudno o tego typu bieżącą koordynację działań pomiędzy lekarzami różnych specjalności. Leczenie w WMC jest tak zorganizowane, aby zapewnić ścisłą współpracę pomiędzy naszymi lekarzami, którzy są doskonałymi, jednymi z najlepszych w kraju specjalistami z zakresu: chirurgii, hepatologii, urologii, laryngologii, ortopedii, immunologii, rehabilitacji i anestezjologii.

Stworzyliśmy warunki, aby pomiędzy nimi obieg informacji medycznej, oczywiście w uzasadnionych przypadkach, przebiegał bez najmniejszych zakłóceń.

Bez wątpienia ważnym elementem takiej współpracy jest nie tylko terapia, ale także diagnostyka. WMC angażuje potężne środki, aby udostępnić lekarzom sprzęt medyczny, pozwalający na realizowanie nowoczesnych, sprawdzonych metod leczenia.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę