Wielkanoc w WMC

17.04.2019
Autor: WMC

Każdy chrześcijanin nadzieję otrzymuje w darze z ofiarą Wielkiego Piątku, który w tym roku przypada na piątek właśnie - 19 kwietnia (pierwsza pełnia księżyca po równowadze wiosennej). Wielkanoc to radosne święto dla każdego, a zatem także dla pacjentów Warsaw Medical Center. Myślimy o Was w tych dniach szczególnie ciepło.

Życzenia Wielkanocne WMC

Każdemu potrzebna jest nadzieja. Chorym najbardziej. Taką nadzieję Warsaw Medical Center stara się dać wszystkim pacjentom w miarę naszych umiejętności, wspartych najlepszą wiedzą i największym zaangażowaniem.

W każdym kraju, w którym żyją chrześcijanie, znane są zwyczaje raczej luźno związane z religią.

W Polsce oprócz tzw. lanego poniedziałku niektórzy ludzie pamiętają o:
- rękawce - rozdawanie ubogim resztek święconek na grobie Kraka, legendarnego założyciela Krakowa. Legenda głosi, że grób Kraka był usypany z ziemi przynoszonych w rękawach. Kiedyś ten zwyczaj był praktykowany we Wtorek Wielkanocny, który dawniej był trzecim dniem świąt,
- kawalkadzie Wielkanocnej – objeździe  pól jako uroczysta procesja konna z krzyżem i figurą Jezusa. Odbywa się w Poniedziałek Wielkanocnym pod przewodnictwem kapłana,.
- święceniu pól przez gospodarza.

W Irlandii,  w Wielką Sobotę w miastach odbywa się pochód, podczas którego ludzie demonstrują swoje zmęczenie długim postem i chęć rozpoczęcia świętowania. Przemarszowi przewodzi lokalny rzeźnik.

W USA ciekawym zwyczajem jest noszenie ogromnych, świątecznie udekorowanych kapeluszy.  Co roku kobiety i dzieci stają do konkursów, w których wybiera się najpiękniej udekorowane świąteczne nakrycie głowy. Na barwnych kapeluszach pojawiają się jajka, króliki, kurczaki i wiele innych ozdób.

W niektórych państwach afrykańskich kościoły i domy modlitwy są dekorowane ozdobami zwanymi "vitenge" i "kanga". Dekoracje te, tworzone na kształt motyli, wykonywane są z kwiatów i liści bananowca.

W Australii panuje zwyczaj ukrywania w ogrodzie czekoladowych jajek dla dzieci.

W Armenii do świątecznych zwyczajów należy wypiekanie chleba zwanego cheorek.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę