Warsaw Medical Center: otoczenie ma znaczenie

12.07.2019
Autor: WMC

British Journal of General Practice podał wyniki badań, z których wynika, że niedogodne warunki, w jakim przychodzi oczekiwać pacjentom na wizytę u lekarza w sposób szczególny oddziałują na ich psychikę. Złe doznania w podświadomy sposób obniżają wiarę chorych w skuteczna terapię, chociażby ta przebiegała w sposób wzorcowy.

Andrzej Sawoni dyr. ds. medycznych WMC

Każdy, kto przekroczy próg Warsaw Medical Center otulony zostanie dyskretnym, ledwie słyszalnym dźwiękiem relaksującej muzyki poważnej (zaznaczmy, że WMC uiszcza wszystkie należne twórcom opłaty!). Wysublimowanym motywom muzycznym towarzyszy delikatny aromat, kojarzący się z chwilami relaksu w bezpiecznych warunkach sanus-per-aquam (spa). Każde miejsce, na które pada wzrok zapewnia relaks dzięki przemyślanemu zastosowaniu w praktyce idei kultowego architekta Oscara Niemeyera, który z niezachwianą wiarą głosił, że „mniej znaczy więcej”.

W ten sposób na zmysły każdego z gości Warsaw Medical Center, a więc na jego wzrok, słuch i powonienie oddziałują relaksujące bodźce. Czy tego typu impulsy są rzeczywiście aż tak ważne, gdy celem wizyty nie jest przecież chęć obcowania z doznaniami natury estetycznej? Czy w ogóle pacjent, mający konkretny problem zdrowotny, powinien zwracać uwagę na takie szczegóły?

Mówi Andrzej Sawoni dyrektor do spraw medycznych WMC

Otocznie wykreowane w Warsaw Medical Center ma do spełnienia bardzo konkretny cel. Powinno obniżyć poziom stresu, który – czy chcemy tego, czy nie – w sposób naturalny towarzyszy każdemu podczas wizyty u lekarza.

Nie chodzi zatem o to, aby osoby leczące się w WMC epatować czymś na co od razu zwracałyby uwagę. Wręcz przeciwnie, uważamy, że miła, wyciszająca atmosfera nie może tworzyć bodźców przekraczających próg podświadomej akceptacji.

To o czym teraz mówię jest absolutnym tłem. Najbardziej zależy nam na tym, żeby pacjent czuł wsparcie ze strony pracowników WMC, którzy jako pierwsi witają każdego gościa. To jest ważne, gdyż właśnie ich praca stanowi niejako wizytówkę atmosfery, w jakiej chcemy, aby przebiegał cały proces leczenia. I znowu nie chodzi o anegdotyczne już „wsparcie”, narzucane klientom przez osoby zatrudniane w sieciowych perfumeriach. Naszym zadaniem jest odgadnięcie oczekiwań pacjenta. Pamiętamy, że tam gdzie jest nadszarpnięte zdrowie, pojawiają się często z jednej strony: onieśmielenie, apatia, przygnębienie, ale z drugiej mamy także do czynienia z podwyższonym ryzykiem powstania sytuacji konfliktowych.

Trzeba dyskretnie zaoferować pomoc, ośmielić uśmiechem, ale i stonować ciepłym tembrem głosu. W trakcie każdej, chociażby najkrótszej rozmowy z pacjentem - nasi pracownicy zdają na swój użytek mini test z psychologii.

Staramy się, aby każdy pacjent WMC mógł korzystać z maksymalnie dyskretnych warunków oczekiwania na wizytę w gabinecie. Czas ten próbujemy umilić oferując lekturę czasopism, częstując kawą bądź herbatą, aczkolwiek naszym głównym zadaniem jest takie zorganizowanie pracy w WMC, aby czas spędzony u nas przed wizytą był skrócony do absolutnego minimum.

W przypadku takiej lecznicy jak WMC, z którą współpracują tylko najwyższej klasy specjaliści i którzy raz za razem konsultują skomplikowane przypadki medyczne - zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Tak, czy inaczej staramy się w każdej sytuacji zapewnić maksymalny komfort leczonym u nas pacjentom.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę