Warsaw Medical Center odpowiedzialnie w procesie leczenia

09.04.2019
Autor: WMC

Jak długo trwa wizyta u specjalisty? Według NFZ, czas liczony od zbadania pacjenta, zapoznania się z jego dokumentacją medyczną, oceną stanu zdrowia, postawieniem diagnozy - do wypisania recept i skierowań, powinien zawierać się w 15 – 20 minutach. To niewiele, w zasadzie można powiedzieć, że tyle co nic. W Warsaw Medical Center czasy konsultacji są zdecydowanie dłuższe, czasami – chociaż rzadko - o wiele, wiele dłuższe. Poznajmy powody takiej sytuacji.

Czas konsultacji w WMC foto pixabay

Ostatnio jedna z konsultacji, realizowana w ramach poradni neurologicznej WMC, trwała ponad trzy godziny. Czy jest uzasadnienie dla tak długiej analizy nawet najbardziej skomplikowanego przypadku medycznego? Zdecydowanie tak!

Mówimy o pacjentach z najcięższymi schorzeniami, których na konsultacje do Warsaw Medical Center kierują nawet najlepsi klinicyści pracujący w wiodących medycznych ośrodkach uniwersyteckich w kraju. Robią to, nie po to, aby ująć sobie pracy, ale po to, żeby uzyskać miarodajną i ostateczną opinię na temat konkretnej jednostki chorobowej. W takich przypadkach stawiana diagnoza ma na celu m.in. ustalenie czy w danej sytuacji możliwa jest jakakolwiek terapia, a jeśli tak - to jaką procedurę medyczną należałoby wdrożyć. W zasadzie w takich momentach nie ma żadnego marginesu na popełnienie jakiegokolwiek błędu. Największym zaufaniem autorytetów medycznych cieszy się dr n. med. Hanna Drac, specjalizująca się m.in. w leczeniu chorób nerwów obwodowych, dysfunkcji mięśni, choroby Alzhaimera. Realizowane przez dr Hannę Drac konsultacje z reguły trwają co najmniej godzinę, bywa jednak i tak, że te najbardziej skomplikowane przypadki wymagają nawet kilkugodzinnej analizy. Wówczas bowiem podejmowane są decyzje mające bezpośredni wpływ nie tylko na zdrowie, ale nawet na życie człowieka.

Trudno nie zrozumieć takich sytuacji. Głęboko wierzymy, że leczenie jest misją, a jeśli tak - to trudno o wyznaczenie sztywnych reżimów czasowych w sztuczny sposób ograniczających zakres pomocy chorym, chorym przez których wizyta w Warsaw Medical Center nierzadko postrzegana jest jako ostatnia deska ratunku.

W Warsaw Medical Center dopasowujemy zatem czas konsultacji medycznych do indywidualnych potrzeb pacjentów, a nie do sztywnego grafiku usług. Czynimy tak nawet wówczas, gdy zasada ta zdecydowanie utrudnia zbilansowanie rachunku ekonomicznego, którym musi kierować się każda placówka medyczna funkcjonująca poza systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę