Wargi sromowe - obsesja kobiet?

20.10.2017
Autor: Redakcja

Przerost warg sromowych jest problemem medycznym, ale problemem może być także ich kształt i wielkość tkwiące przede wszystkim w świadomości kobiet.

Tezę tę potwierdzają badania. Prowadzą je specjaliści funkcjonujący w obszarze medycyny, jak chociażby dr Leah Millheiser  ze Stanford University Medical Center, zarządzająca programem Female Sexual Medicine.

Jej zainteresowanie budową warg sromowych wynika przede wszystkim z pracy naukowej dotyczącej analizy onkologicznych zmian dotykających kobiece narządy płciowe.

Dr Leah Millheiser, przy okazji prowadzonej pracy badawczej, zarejestrowała dość zaskakującą zależność.

- Zapytałam grupę kobiet czy chciałyby mieć krótsze wargi sromowe? Aż 30 proc. kobiet odpowiedziało, iż bez namysłu poddałoby się zabiegowi prowadzącemu do zmniejszenia warg sromowych. 38 proc. kobiet, które niedawno urodziły dziecko, stwierdziło, że ze względu na wygląd warg sromowych wstydzi się rozebrać przy partnerze.

Czy jest na to rada? Przypadkami pozostającymi poza wskazaniami medycznymi powinni zająć się psycholodzy, ale i oni nie zawsze są w stanie udzielić skutecznej pomocy. Pozostaje zabieg estetyczny. Tutaj doświadczeniem służą specjaliści z Warsaw Medical Center, którzy wykonują najbardziej skomplikowane zabiegi w zakresie ginekologii estetycznej

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę