Osteoporoza atakuje kręgosłup

26.09.2019
Autor: WMC

Choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa stają się powszechną plagą, a to między innymi ze względu na „nieergonomiczny” tryb życia, obciążające czynniki zewnętrzne, i jakkolwiek to by zabrzmiało, także z uwagi na coraz wyższą przeciętną długość życia.

Osteoporoza a operacje na kręgosłupie

Jedną z chorób cywilizacyjnych jest osteoporoza, która z reguły dotyka pacjentów w wieku 50, 60 lat i starszych. To, że na przykład z osteoporotycznym złamaniem kręgów trafiają do neurochirurgów osoby zmagające się często z chorobami układu krążenia, z cukrzycą, z epizodami onkologicznymi nie ułatwia przeprowadzenia skutecznej, bezpiecznej operacji w tradycyjnym jej wymiarze. W wielu przypadkach zabieg: wiążący się z dużą utratą krwi, skutkujący rozległym przerwaniem ciągłości tkanek, wymagający dłuższej rekonwalescencji w wymuszonej pozycji - stanowi dla obciążonych zdrowotnie pacjentów zbyt wysokie ryzyko. Osłabiony organizm mógłby sobie nie poradzić z traumatycznymi obciążeniami. Nic więc dziwnego, że dla wielu seniorów jedynym ratunkiem jest operacja realizowana endoskopowo.

Starszym pacjentom, którzy - pozostając w gorsecie - nie ruszają się przez szereg dni, grożą między innymi: zmniejszenie się objętości płuc, zaburzenia oddychania i krążenia, a wówczas wyraźnie rośnie ryzyko powikłań zakrzepowo - zatorowych. Jest to przyczynek do znacznego upośledzenia funkcji całego organizmu.

Każdy pacjent, a ten w starszym wieku szczególnie - powinien być jak najszybciej „uruchamiany”. To trudne, gdyż w przypadku złamania kręgosłupa ból często uniemożliwia poruszanie się, a nawet prostą zmianę pozycji. Pamiętajmy jednak, że są również złamania osteoporotyczne bezobjawowe, którym w zasadzie nie towarzyszy dojmujący ból, wówczas to chory może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że jego organizm doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Małoinwazyjne zabiegi są zresztą wskazane dla każdego pacjenta, chociażby dlatego, że zapewniają maksymalnie szybki powrót do zdrowia, często liczony pojedynczymi dniami, a nie tygodniami - jak to bywa w przypadku tradycyjnej operacji. Przy tej metodzie możemy pokusić się o realizowanie zabiegu przy znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym. Co też nie jest bez znaczenia dla pacjenta.

WMC oferuje kompleksową diagnostykę i zabiegowe leczenie patologii kręgosłupa.

Recepcja umawianie wizyt: pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 608 006 106, 108

mail: recepcja@wmcenter.pl

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę