Operacja plastyczna – decyzja musi być rozważna

02.09.2020
Autor: Redakcja

Mieszkający i pracujący w Los Angeles znany chirurg plastyczny i gwiazda reality show dr Paul Nassif zapewnia, że każda operacja plastyczna powinna być poprzedzona głęboką refleksją. Co należy wziąć pod uwagę przed operacją plastyczną, zarówno jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne?

Operacja plastyczna - rozważna decyzja

Z uwagi na fakt, że jest to zabieg planowy, nieodzowne będzie uprzednie wykonanie badań krwi, aby upewnić się czy stan fizyczny pacjenta zezwala na podjęcie interwencji chirurgicznej. To warunek sine qua non.

Ważne jest również przeświadczenie, graniczące z pewnością, że decyzja o poddaniu się operacji plastycznej podjęta została z racjonalnych powodów. Lekarz musi mieć przekonanie, że pacjent nie domaga się korekt w wyglądzie na przykład z powodu zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych. Takiej wersji wydarzeń niestety nie można wykluczyć.

Niektórzy ludzie chcą się pozbyć widocznych defektów, niektórzy chcą wyglądać trochę młodziej wśród współpracowników lub po prostu chcą poczuć się lepiej. To są akceptowalne powody, aby poddać się operacji.

Inną kategorią problemów są zmiany dysmorficzne, zmiany powstałe na skutek choroby lub nieszczęśliwych wypadków – wówczas wskazania do operacji mają zupełnie inny wymiar.

- Klucz do „młodszego” wyglądu nie zawiera się wyłącznie w operacjach plastycznych. Utrzymanie zdrowej skóry zależy m.in. od picia dużej ilości wody, stosowania kremów przeciwsłonecznych i - co najważniejsze – od niepalenia tytoniu. Pamiętajmy o złuszczaniu i nawilżaniu naskórka. Usunięcie martwych komórek naskórka jest ważne w uaktywnieniu procesu jego regeneracji – mówi dr Paul Nassif.

- Nie mniej ważne w spowalnianiu procesów starzenia się i zmniejszaniu skali problemów skórnych - jest prawidłowe jedzenie i odżywianie. Faktycznie „jesteś tym, co jesz”. To co jest dobre dla twojego wnętrza, będzie dobre także dla powłoki zewnętrznej. Przeciwutleniacze są świetne również dla skóry – zaznacza dr Paul Nassif.

Nie bez znaczenia jest aktywność fizyczna. Podczas ćwiczeń uwalniane są endorfiny, które wpływają na stan organizmu. Nie zapominajmy o śnie, który jest ważnym sposobem dbania o siebie. Dobrze mieć pewność, że nie mamy nadwagi, że serce i ciśnienie krwi są stabilne. To jest oczywista oczywistość. Nie zawsze jednak w ten sposób da się rozwiązać problemy wynikające z niedoskonałości wyglądu, wówczas można poważnie rozważyć zabieg chirurgiczny.

W Warsaw Medical Center z osobami zdecydowanymi, ale także mniej przeświadczonymi o konieczności poddania się zabiegowi plastycznemu spotkają się specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej dorosłych i dzieci. Każdy przypadek jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia. Takie zapewnionej jest w WMC.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę