Odwodnienie organizmu: czy można zawczasu przewidzieć problemy?

12.06.2019
Autor: WMC

Kenny Rogers, gwiazda amerykańskiej estrady trafił do lokalnego szpitala w Georgii z powodu odwodnienia. Przypadek 80-letniego artysty może spotkać każdego, o ile organizm nie otrzyma zawczasu wystarczającej ilości płynów. Zagrożenie będzie mniejsze, jeśli zawczasu zdiagnozowane zostaną problemy z prawidłowym nawodnieniem organizmu.

Jak ocenić nawodnienie organizmu foto pixabay

Zwiększone pragnienie, zmiany w kolorze i ilości oddawanego moczu, zmęczenie i senność, bóle głowy, rozdrażnienie, zmiany elastyczności skóry, nabrzmiałe stopy i ręce – symptomów odwodnienia organizmu jest wiele. Są one jednak na tyle nieswoiste, że trudno po objawach zdiagnozować przyczynę zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

Można w prosty sposób sprawdzić, czy organizm jest dostatecznie nawodniony - wystarczy uszczypnąć skórę z wierzchu dłoni i przytrzymać przez kilka sekund. O ile tkanka skóry, po wypuszczeniu z palców, szybko wraca do naturalnego kształtu - z nawodnieniem nie powinno być problemu. To jednak bardzo złudny sposób analizowania stanu zdrowia.

Amerykańska firma MX3 Diagnostics Inc. opracowała prosty test oceniający poziom nawodnienia organizmu. System wykorzystuje miniaturowy miernik cyfrowy i aplikację do pomiaru poziomu nawodnienia. To pierwsze w świecie rozwiązanie, w którym analizowanym czynnikiem jest ślina, a wiarygodny wynik otrzymuje się natychmiast po pomiarze.

MX3 pozwala użytkownikom mierzyć zasadnicze wskaźniki zdrowia i dobrego samopoczucia bez udziału drogiego, inwazyjnego sprzętu laboratoryjnego. Tester śliny eliminuje potrzebę wykonywania uciążliwych badań krwi lub moczu. Wyniki są przesyłane na urządzenia mobilne i mogą być przechowywane w chmurze. Pozwala to użytkownikom śledzić poziomy nawodnienia organizmu w dowolnym miejscu i czasie.

- Opatentowany system MX3 do szybkiego testowania śliny jest tak samo precyzyjny jak sprzęt zatwierdzony przez FDA do użytku w tradycyjnych laboratoriach - powiedział Michael Luther, współzałożyciel i dyrektor generalny MX3 Diagnostics.

Podręczny test na nawodnienie jest ważny dla oceny ogólnego stanu zdrowia korzystającej z niego osoby. Umożliwia bowiem zmierzenie nie tylko nawodnienia organizmu, ale także analizuje inne markery wskazujące m.in. na poziom obciążenia pracą fizyczną, na efekty stosowanej diety, ocenia także wpływ stresu i przebieg snu na kondycję człowieka.

System MX3 ma zastosowanie przede wszystkim w opiece zdrowotnej, ale jest przeznaczony także dla sportowców, wojskowych, osób dużo ćwiczących.

To właśnie sportowcy, głównie trenujących maratony, jako pierwsi testowali mobilne urządzenie diagnostyczne.

- Problemy związane z szybkim i dokładnym pomiarem nawodnienia są od lat dobrze nam znane - powiedział Dale Reese, koordynator ds. medycznych szwedzkiej narodowej drużyny piłkarskiej. Dodaje on: MX3 pozwala nam na precyzyjną i szybką ocenę stanu zdrowia piłkarzy.

Rozwiązanie to jest obecnie poddawane próbom w armii amerykańskiej, a także w szpitalach w USA, Indonezji i Chinach.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę