Nadciśnienie – alert dla nerek

10.07.2019
Autor: WMC

W zasadzie nikt kto na co dzień nie interesuje się medycyną nie skojarzy nawracających bólów głowy okolicy potylicznej, uczucia gorąca, czy zaczerwienienia twarzy z problemami nefrologicznymi, często powiązanymi z nadciśnieniem. Niestety, coś co oceniamy jako migrenę, próbujemy pokonać tabletką od bólu głowy. Uwaga jednak, oddziaływanie uboczne leku pogłębia nefrologiczne problemy.

Nadciśnienie - a nerki foto pixabay

Bez specjalistycznej pomocy medycznej wpaść można w trudną do opanowania spiralę destrukcyjnie wpływającą na nerki. Niestety, często – szczególnie młodzi ludzie - bagatelizują niepokojące objawy, twierdząc, że trywialny ból głowy nie będzie wyznaczał trybu ich życia. Najprostszym, ale obosiecznym orężem jest tabletka przeciw bólowi głowy.

Właściwym sposobem reakcji jest oczywiście wizyta u lekarza, który podejmie próbę uregulowania ciśnienia. Nie zawsze jednak uporanie się z problemem odczuwane będzie przez pacjenta jako powrót do lepszego stanu zdrowia. Wprost przeciwnie - bywa, że organizm chorego człowieka adaptuje się do wyższego ciśnienia tętniczego, a więc jego obniżenie powodować może pogorszenie samopoczucia, senność, osłabienie.  

Niestety wciąż za często uważamy, że jeśli nasz organizm nie manifestuje problemów bólem lub gorączką - to inne symptomy choroby można bagatelizować, bo „samo jakoś przejdzie”. Tymczasem przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek może przebiegać bez zauważalnych dla chorego objawów, aż do momentu, w którym jedynym ratunkiem będą dializy i przeszczep. Oczywiście chorobie nerek często towarzyszą zarówno ból, jak i gorączka, chociażby w przypadku: ostrego kłębuszkowego zapalenia nerek, kamicy nerkowej, odmiedniczkowej kolki nerkowej, odmiedniczkowego zapalenia nerek, zakażenia bakteryjnego.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 19.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę