Gdy kręgosłup poważnie choruje

10.09.2019
Autor:

Osoby nie związane na co dzień z medycyną, gdy usłyszą „operacja na kręgosłupie” przeszyte są przerażeniem, bo w powszechnym przekonaniu taki werdykt oznacza próbę zażegnania poważnego zagrożenia. Z reguły myśli chorego i jego bliskich krążą wokół złowrogiego słowa paraliż.

Obawy te wynikają z faktu, iż przez kanał kręgowy przechodzą nerwy rdzeniowe, mające podstawowe znaczenie w funkcjonowaniu człowieka. To może przesłaniać trzeźwą ocenę sytuacji u kogoś, kto nie ma wiedzy medycznej. Wiele urazów i schorzeń kręgosłupa - o ile będą prawidłowo i w porę leczone - nie niosą za sobą poważnych reperkusji.

Pamiętajmy i o tym, że w ciągu ostatnich kilkunastu latach medycyna w zakresie chirurgii kręgosłupa poczyniła niebywałe postępy. Stosowane są sprawdzone procedury medyczne, które przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i wyrobów medycznych, na przykład zaawansowanych technologicznie implantów, przynoszą wprost niewiarygodne rezultaty w leczeniu (jeszcze kilka lat temu trudne do wyobrażenia).

W większości przypadków interwencja chirurgiczna może nie tylko złagodzić, ale wręcz usunąć na stałe poważne problemy z kręgosłupem.

Oczywiście niemal każda operacja na kręgosłupie jest zabiegiem chirurgicznym o dużym poziomie skomplikowania. Dobrze, jeśli realizują je chirurdzy o bogatym doświadczeniu, wysokim poziomie umiejętności, wykorzystujący w procesie terapeutycznym najnowocześniejszej zdobycze nauki. Chodzi przede wszystkim o niezawodne typy implantów i sprawdzone systemy ich mocowania, ułatwiające lekarzom perfekcyjne wykonanie zadania.

Jedną z istotniejszych ścieżek rozwoju neurochirurgii wyznaczyła metoda endoskopowa, w oparciu o którą wykonuje się coraz częściej zabiegi, obejmujące nawet duże rekonstrukcje w obrębie kręgosłupa. Oczywiście w takich przypadkach nieodzowne jest zaangażowanie specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego realizowanie zabiegów w skali mikrochirurgii. Konieczne jest zastosowanie lup powiększających, mikroskopów, ale także użycie implantów nowej generacji, które można by bezpiecznie i precyzyjnie wprowadzić przez niewielkie nacięcia na ciele pacjenta. Nie mniej ważne są również narzędzia pozwalające na wykonanie sekwencji precyzyjnych czynności: nastawienia, odprowadzenia i odbarczenia.

Tak, czy inaczej operacje „przez dziurkę od klucza” stają się codziennością w leczeniu poważnych schorzeń kręgosłupa, leczeniu opartym na możliwościach technologicznych, o których – jak już wspomniano - jeszcze dziesięć, piętnaście lat temu nikt w świecie medycyny nie słyszał.

Najnowsze osiągnięcia w chirurgicznym leczeniu kręgosłupa w Warsaw Medica Center: zadzwoń, napisz, dowiedz się więcej.
Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 608 006 106, 108

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę