Czerniak wprost uwielbia słońce

06.08.2018
Autor:

Moda na spaloną słońcem skórę na szczęście nie jest na topie. Opalenizna wciąż jednak stanowi najprostszy sposób zamanifestowania otoczeniu, że urlop spędzony został nie na remontowaniu mieszkania, a w urzekających okolicznościach przyrody.

Słońce wrogiem zdrowej skóry /foto pixabay

Ta forma - wydawałoby się - zupełnie niegroźnej ludzkiej próżności, w istocie jest groźna, i to bardzo.

Filtry ochronne, nakrycia głowy z szerokim rondem, koszule z długim rękawem – kto nakładałby na siebie takie niedogodności, gdy skwar z nieba się leje.

Tymczasem czerniak tylko czeka na niefrasobliwość wczasowiczów. Zachorowalność na czerniaka skóry wykazuje tendencję rosnącą u obu płci – współczynnik zachorowalności w ciągu ostatnich trzech dekad wzrósł prawie trzykrotnie. Choroba na równi traktuje mężczyzn i kobiety. Liczba zgonów z powodu czerniaka skóry w 2010 r. wyniosła ok. 1200, z czego ponad 600 to byli mężczyźni a 570 - kobiety.

Wśród pacjentów, u których zdiagnozowano czerniaka skóry w latach 2000-2002 nie udało się utrzymać jednorocznego wskaźnika przeżyć w przypadku 20 proc. chorych mężczyzn i 13,2 proc. kobiet.

Niezależnie czy problemy się ujawniły, czy są dla pacjenta niewiadomą, warto zbadać stan skóry i to nie tylko ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo związane z urzekającymi promieniami gorącego słońca. Tym bardziej, że współpracę z Warsaw Medical Center rozpoczęła Beata Mitręga – Korab uznany specjalista chirurgii onkologicznej i otolaryngologii. Trudno znaleźć lekarza o takim doświadczeniu w diagnostyce i leczeniu chorobowych zmian skóry.

Beata Mitręga – Korab specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym:
- nowotworów skóry,
- guzów ślinianek,
- znamion,
- brodawek,
- włókniaków,
- naczyniaków.

Z sukcesami realizuje diagnostykę chirurgiczną powiększonych węzłów chłonnych.

Związana z Kliniką Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Centrum Onkologii w Warszawie, (wcześniej z Kliniką Nowotworów Głowy i Szyi tegoż Centrum).

Beata Mitręga – Korab należała do kadry Centralnego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Warszawie a następnie Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej. Członek Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt od pon. do piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176; 608 006 106; 608 006 108

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Anna Kazimierska

Dział farmacji

K. Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę