Praca zdalna sprzyja …operacjom plastycznym?

26.08.2020
Autor:

W wielu przypadkach pacjenci wykorzystują tygodnie mniejszej aktywności społecznej na realizowanie operacji plastycznych po to, aby po powrocie do normalności móc swoim wyglądem zaimponować dalszej rodzinie, znajomym, współpracownikom. Mniejsza intensywność kontaktów to czas sprzyjający przeprowadzeniu zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Operacja plastyczne w WMC

Dr Rod Rohrich, znany chirurg plastyczny z Dallas, były prezes Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych twierdzi, że w okresie pandemii ma wyjątkowo wiele pracy. - Od czasu ponownego uruchomienia gabinetu na początku maja zaobserwowałem znaczny wzrost popytu na moje usługi. Wcześniej  miałem od 75 do 100 pacjentów tygodniowo, teraz ten limit wyższy jest o 25 proc. – szacuje Rod Rohrich, który tak tłumaczy dość nieoczekiwany trend.

- Ludzie mają więcej wolnego czasu, który zazwyczaj spędzają w domu – to sprzyja decyzjom o dokonaniu zmian w wyglądzie – tłumaczy Rod Rohrich.

Nie bez znaczenia jest i to, że zaraz po operacji wygląd oblicza można - bez wzbudzania sensacji - ukryć pod maską lub przyłbicą.

To nie jedyna ścieżka wzrostu popytu. Okazuje się bowiem, iż niektórzy pacjenci właśnie teraz odkrywają, że nie podoba im się ich wygląd, który przekazują w świat komunikatory internetowe.

- Miałem pacjenta płci męskiej, który poddał się liftingowi twarzy, ponieważ zaczął często korzystać z Zoomie i bardzo nie podobało mu się jego odbicie - powiedział Rohrich.

- Od 2000 r. liczba zabiegów małoinwazyjnych w obszarze chirurgii plastycznej wzrosła w USA o 169 proc. Są niedrogie i sprawiają, że ludzie wyglądają i czują się lepiej - twierdzi chirurg plastyczny z Fort Worth, dr Steven Camp. - Ludzie lubią niedrogi luksus – uważa lekarz.

Amerykańskie stowarzyszenie chirurgii plastycznej przeprowadziło ankietę wśród swoich członków, które miało dać odpowiedź, jakie (według przewidywań) będą najpopularniejsze zabiegi w 2020 r.

1) Botoks -  w celu zminimalizowania zmarszczek - średni koszt 408 USD.

2) Powiększenie piersi - w celu zwiększenia rozmiaru średni koszt: 3947 USD.

3) Wypełniacze tkanek miękkich zwiększające objętość twarzy: od 653 do ponad 2000 USD.

4) Liposukcja w celu usunięcia niechcianego nadmiaru tłuszczu: 3548 USD.

Wszystkie te zabiegi najlepsi polscy chirurdzy plastyczni wykonują w komfortowych warunkach w Warsaw Medical Center i to zdecydowanie za niższe kwoty niż w USA.

 
 
Pozostałe aktualności
Kontakt

Chcemy, aby WMC było miejscem wsparcia dla tych wszystkich, którzy szukają medycznej usługi na najwyższym fachowym poziomie. Obiecujemy, że nikogo nie pozostawimy bez pomocy.

Szczególnie zadbamy o osoby bezradne i zagubione, które wobec problemu natury zdrowotnej (swojego lub swoich najbliższych) nie uzyskały dotychczas skutecznej pomocy medycznej.

We invite you to fanpage

  • facebook
  • twitter
  • google+
  • YouTube

Recepcja umawianie wizyt pon. - piąt. 7.00 - 18.00 tel. 22 69 00 176

,
,
,
Szpital: 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę tel. 608 006 109
Warsaw Medical Center Warszawskie Centrum Medyczne Sp.z o.o.
Puławska 488, 02-677, Warszawa , NIP: 113-27-28-590, REGON: 141454750, account number: 74 1020 1127 0000 1602 0370 2420

Dział kadr i księgowości

Marzena Wikieł

Dział farmacji

Katarzyna Garncarek

Recepcja

Recepcja umawianie wizyt

Lokalizacja

Osoby dojeżdżające samochodami mają do dyspozycji bezpłatny, monitorowany parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Warsaw Medical Center nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe na terenie parkingu.

Napisz do nas

Napisz do nas
Masz problem zdrowotny? Napisz, pomożemy także Tobie.
Podaj imię i nazwisko
Podaj poprawny e-mail
Podaj treść wiadomości
Newsletter
Bądź na bieżąco, wiedza jest sprawdzonym przyjacielem Twojego zdrowia.
Podaj poprawny e-mail
Proszę wyrazić zgodę
Proszę wyrazić zgodę